کد خبر: 957754 A

سرپرست دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت:

سرپرست دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت در نشستی با رییس قوه قضائیه با موضوع احیای حقوق عامه در حوزه سلامت و تجلیل از جامعه پزشکی به مناسبت روز پزشک، دسترسی آسان به خدمات تاییدشده و صحیح طب سنتی را حق مردم دانست و بر لزوم انجام اقدامات ایجابی در این زمینه، تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، «نفیسه حسینی یکتا»، سرپرست دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت در این نشست، لزوم توسعه و نهادینه کردن طب ایرانی را در نظام سلامت که در سیاست‌های کلی سلامت ابلاغی مقام معظم رهبری آمده است، مورد تاکید قرار داد و گفت: مردم ما حق دارند که دسترسی آسانی به خدمات تاییدشده و صحیح طب سنتی داشته باشند و در این زمینه نیاز به انجام اقدامات ایجابی داریم.

وی افزود: هرچه این اتفاق کمتر بیفتد، بازار ادعاهای بزرگ و اغواگرانه در این حوزه، همان‌طور که در دوران بحران کرونا نیز شاهد بودیم، گرم خواهد شد.
 
سرپرست دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت با تاکید بر لزوم جداکردن سره از ناسره، برخورد با افراد مدعی و کلاهبرداری را که به مکتب طب سنتی ایرانی لطمه می‌زنند، خواستار شد.
 
وی با اشاره به انجام تعداد قابل توجهی طرح پژوهشی با رویکرد طب ایرانی و مکمل و گیاهان دارویی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برای مقابله با کرونا، گفت: تعدادی از این کارآزمایی‌های بالینی به پایان رسیده و با نتایج خوبی در بهبود روند درمان بیماران همراه بوده است که پایان تا هفته آینده، گزارشی از این نتایج به ستاد ملی مبارزه با کرونا ارائه می‌شود.
 
به گزارش وبدا، «سید ابراهیم رئیسی»، رییس قوه قضاییه نیز در واکنش به سخنان حسینی یکتا، خواستار فعال‌تر شدن متخصصان طب سنتی و برخورد با افراد کلاهبردار در این حوزه شد و تاکید کرد: طب سنتی جایگاه مهمی در نظام سلامت دارد، اما اگر فعالیت قانونمندی در این عرصه انجام نشود، فریبکاران وارد عمل می‌شوند و هم به سلامت مردم آسیب می‌زنند و هم به جایگاه و اعتبار طب سنتی و اسلامی لطمه وارد می‌کنند.
طب سنتی روز پزشک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر