کد خبر: 957653 A

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور همزمان با هفته دولت با اشاره به آغاز طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهری از اسفند ماه ۱۳۹۴ با همکاری دستگاه های مختلف از جمله سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، سازمان برنامه و بودجه و شهرداری ها گفت: در اجرای این طرح تا کنون۶۸ هزار و ۳۵۰ دستگاه تاکسی نوسازی شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، مرتضی ضامنی با بیان این خبر افزود: سازمان شهرداریها و دهیاریها و اتحادیه تاکسیرانی های شهری بطور مستمر پیگیر نوسازی سایر تاکسی های فرسوده در همکاری با سایر دستگاه ها می باشند.

وی در ادامه به موضوع ساماندهی سروریس مدارس اشاره نمود و گفت: تمامی فعالیتهای مرتبط با سرویس مدارس از طریق سامانه سپند (پایش حمل و نقل دانش آموزی) در حال انجام می باشد.

 وی اضافه کرد: برای سال تحصیلی آینده تاکنون 65 هزار راننده در این سامانه ثبت نام نموده اند و امور اجرایی این بخش از سوی دستگاه های ذیربط در حال پیگیری است.

ضامنی همچنین به ساماندهی فعالیت تاکسی های اینترنتی اشاره نمود و اظهار کرد: ساماندهی این امر در شهرهای مختلف بر بستر سامانه اطلاعات سفر(سماس) در حال اجراست.

وی افزود: ناوگان فعال در این بخش با ثبت پیمایش در این سامانه متناسب با پیمایش انجام داده از سهمیه یارانه ای سوخت بهره مند می گردند.

ضامنی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره آندسته از راننده های ناوگان تاکسیرانی شهری که طی ماه های اخیر براثر ابتلا به کووید19جان خود را از دست داده اند، گفت: به منظور جبران خسارات مالی ناشی از شیوع کرونا تاکنون 16 هزار فقره تسهیلات 2 میلیون تومانی به رانند های تاکسی آسیب دیده از کرونا پرداخت شده و اجرای این طرح همچنان ادامه دارد.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر