کد خبر: 957630 A

سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور پیامی فرا رسیدن روز پزشک را به جامعه پزشکان، پرستاران، کادر درمان، مدافعان سلامت و وزیر بهداشت تبریک گفت.

به گزارش ایلنا،  مشروح این پیام به شرح ذیل است:

در تاریخ پر افتخار ایران، طب و طبابت از جایگاه بسیار رفیع و ارزشمندی برخوردار بوده است.

اول شهریور ماه سالروز ولادت دانشمند بزرگ و طبیب برجسته و نامدار کشورمان شیخ الرئیس ابوعلی سینا، فرصتی برای ارج نهادن به تلاش‌های قشر فرهیخته جامعه پزشکی است.

روز پزشک امسال متفاوت از سال‌های گذشته می‌باشد، با شیوع ویروس کرونا، پزشکان و مدافعان سلامت در سراسر کشور در راه حفاظت از سلامت مردم بزرگ ایران، تلاش بسیاری داشتند و در صف اول مقابله با آن ایستاده‌اند و دوباره یاد و خاطره پزشکان و پرستاران حاضر در دوران سال دفاع مقدس را زنده کردند و تعدادی از آنان نیز در این راه دشوار به شهادت رسیدند.

بی شک ملت ایران، قدردان تلاش‌های دلسوزانه و مخلصانه سپیدپوشان مهرورز است، آنانکه در راه خدمت به مردم سرزمین خود، سلامتی و جان خویش را نثار کردند.

این روز مبارک را به جامعه پزشکان، پرستاران، کادر درمان، مدافعان سلامت و وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که در این روزهای سخت عهده دار این مسئولیت خطیر شدند تبریک و تهنیت می‌گویم و صمیمانه، از تلاش های این عزیزان در عرصه دشوار کنونی، قدرانی دارم.

سعید رضا عاملی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی

 

پزشک جامعه درمان سلامت شورای عالی انقلاب فرهنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر