کد خبر: 957367 A

فرمانده دریابانی استان بوشهر از کشف بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال کالای قاچاق و دستگیری ۵ قاچاقچی توسط مرزبانان پایگاه دریایی گناوه خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار ولی‌اله رضایی‌نژاد در تشریح این خبر اظهار داشت: مرزبانان پایگاه دریابانی بندر گناوه، در راستای مبارزه با قاچاق کالا و حمایت از تولید داخلی، روز گذشته حین کنترل شناورهای عبوری در سواحل بندر گناوه، یک فروند شناور تجاری حامل کالای قاچاق را که به سمت خورهای گناوه در حرکت بود، شناسایی و متوقف کردند.

وی افزود: مأموران در بازرسی از شناور توقیف شده، ۴۸۸ دستگاه جاروبرقی، ۸ هزار و ۸۰۰ کیلوگرم روغن زیتون، ۲۳۴ کیلوگرم زیتون سبز، ۲۱۳ کیلوگرم زیتون سیاه، ۵۷۲ ثوب کلاه استخر، ۳هزار و۶۲۴ جفت جوراب، یک هزار جفت بازوبند نجات غریق، ۳۲۴ عدد ظروف آشپزخانه و ... کشف شد.

سردار رضایی نژاد با اشاره به دستگیری ۵ قاچاقچی و توقیف یک فروند شناور، تصریح کرد: براساس نظر کارشناسان، ارزش ریالی کالاهای مکشوفه ۵۰۰ میلیارد و ۶۳ میلیون و ۱۷۰ هزار ریال برآورد شده است.

فرمانده مرزبانی استان بوشهر در خاتمه با تأکید براجرای فرمایشات مقام معظم رهبری در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: دریابانان، با همکاری مردم، مرزنشینان و تعامل با سازمان ها و نیروهای مسلح مستقر در استان بوشهر، علاوه بر اقدامات تأمینی در حوزه دریا با هرگونه قاچاق مقابله خواهند کرد.

فرمانده دریابانی استان بوشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر