کد خبر: 957025 A

مشاور عالی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی روز پزشک را تبریک گفت.

به گزارش ایلنا، در متن پیام سید اسماعیل اکبری آمده است: 

باز هم روز نخست ماه آخر تابستان آمد تا به بهانه تولد حکیم و طبیب بوعلی سینای عزیز یادی کنیم از دوستان پزشکمان.

امسال سلام اول ما به ساحت زندگان همیشه جاوید مان تقدیم می شود که نزد خدایمان ارتزاق می کنند؛ یادشان گرامی و پیامشان همیشگی باد.

سلام بر جمله مدافعان سلامت آن جراح جوانی که در فلان شهر کوچک حتی نداشت امکانی را که تشخیص دهد بیمار دیابتیک سالمندش در کنار کیسه صفرایش، کرونا هم دارد؟.

سلام بر خانم دکتر جوانی که برای تولد جنینی که چرخیده است و دوست ندارد بدون ایثار پزشکش ناله کند.

سلام بر پزشک جوانی که کسی به او نگفت کرونا چیست و چه باید بکند، اما او نه نگفت و دریک دست کتاب و در دست دیگر گوشی اش را گرفت تا بیمارش را از این مهمان ناخوانده حفظ کند و اطرافیانش را نجات دهد.

سلام بر همه آنهایی که با هر رشته و تخصصی توانستند لقب پر فروغ مدافع سلامت را اخذ کنند و عزت جامعه پزشکی را که گاهی هدف هجمه جاهلان و حسودان و کج اندیشان قرار می گرفت را نگه دارند.

سلام بر پزشک سالمندی که گفته اند تو را وظیفه ای نیست، خودت در معرض خطری خانه بنشین و هیچ مکن اما او در کنار عزیزان جوانش عصایش را همراه با زبانش می چرخاند تا مباد اسمش را از لیست ایثارگران همیشه تاریخ خط بزنند.

درود و رحمت الهی بر یاد دهندگان و یاد گیرندگان حوزه سلامت و پزشکانی که سر دمدار و محور این همبستگی هستند.

درود خدا و ملائکه گرانقدرش بر مدیرانی که شب از روز نشناخته و در دیار دور و نزدیک نه تنها با این مهمان ناخوانده که با اندیشه های تلخ و شیرین با جامعیت مقابله کرده و ادامه می‌دهند.

مشاور عالی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر