کد خبر: 956973 A

در گفت‌وگو با ایلنا اعلام شد؛

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تعداد ۹۹۴ هزار داوطلب برابر با ۸۷ درصد از کل داوطلبان کارت ورود به جلسه را دریافت کردند.

"فاطمه زرین آمیزی" سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره آخرین آمار دریافت کارت از سوی داوطلبان کنکور سراسری سال ۹۹ گفت: تا صبح امروز ۳۱ مرداد ماه تعداد ۹۹۴  هزار نفر نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون اقدام کردند. 

وی ادامه داد: تعداد ۹۹۴ هزار داوطلب برابر با ۸۷ درصد از کل داوطلبان است که کارت را دریافت کردند. همچنین در خصوص داوطلبان گروه علوم تجربی که امروز آزمون آنها در حال برگزاری است، تعداد ۵۱۵ هزار نفر نسبت به پرینت و دریافت کارت ورود به جلسه اقدام کردند. این میزان برابر با دریافت کارت ۸۷ درصد از داوطلبان علوم تجربی است.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در واکنش به فروش سوالات کنکور در سایت‌های مانند دارک وب گفت: حفاظت آزمون سازمان سنجش آموزش کشور با همکاری دستگاه‌های امنیتی انتظامی است و تیم‌هایی در استان‌های فارس و استان‌های غربی که مشخصا جهت ارسال عکس از حوزه‌های امتحانی و سوالات بعد از شروع آزمون برنامه ریزی کرده بودند، شناسایی و جهت اقدامات بعدی به مبادی ذیربط معرفی شده اند که انشااله بزودی دستگیر خواهند شد.

زرین آمیزی گفت: براساس بررسی‌های بعمل آمده اصولا هدف این افراد از ارسال عکس تقلب نیست، بلکه القای شبهه در آزمون است. 

وی یادآور شد: براساس بررسی‌های فنی و دقیق سازمان سنجش اعلام می‌کند تمامی کلیدهای منتشر شده در فضای مجازی تا امروز کذب و جعلی و با هدف  کلاهبرداری بوده است و هیچکدام با جواب‌های کلید سازمان مطابقت ندارد. داوطلبان جهت اطمینان بیشتر می‌توانند روز دوشنبه کلیدهای منتشر شده در سایت سازمان را با این کلیدها و نوع دفترچه ها مقایسه کنند، چرا که کذب بودن آنها مشخص می‌شود.

سازمان سنجش کنکور تقلب فروش سوال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر