کد خبر: 955140 A

مدیر کل قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش خبر داد:

مدیر کل قران، عترت و نماز آموزش و پرورش با تشریح جزئیات سی‌وهشتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نمازگفت: سی‌وهشتمین دوره مسابقات قرآن با معرفی ۱۴۰ دانش آموز برگزیده دختر و پسر در فضای مجازی پایان یافت.

به گزارش ایلنا، محمدرضا مسیب زاده در حاشیه تجلیل از اعضای دبیرخانه ستاد مرکزی برگزاری سی‌وهشتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان اظهار کرد: پس از شیوع ویروس کرونا تصور براین بود که مسابقات قرآن امسال برگزار نمی‌شود اما با تلاش و همت  شبانه‌روزی همکاران، مراحل  مقدماتی و نهایی که به‌صورت غیرحضوری و برخط (آنلاین) برگزارشد، اتفاق بسیار باشکوهی را در عرصه قرآن، عترت و نماز رقم زد.

وی ارتقای سواد رسانه‌ای بیش از هزار دانش‌آموز شرکت‌کننده در مسابقات را یکی از دستاوردهای این دوره از مسابقات عنوان و کرد و افزود: ارسال حدود۲۵۰۰ بسته سوغات متبرک رضوی (علیه‌السلام) به درب منزل دانش آموزان شرکت‌کننده در این دوره از مسابقات ازجمله اقداماتی بود که در این دوره از مسابقات انجام شد. 

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: در این مسابقات دانش آموزان دختر و پسر در دو بخش پژوهشی و آوایی و در ۱۴ رشته رقابت پرداختند.

وی افزود: در این مسابقات که در دو دوره مقدماتی و نهایی برگزار شد، در بخش آوایی و در دوره مقدماتی ۱۴۵۲ نفر و در مرحله نهایی نیز ۵۹۴ نفر باهم به رقابت پرداختند.

 مسیب زاده تصریح کرد: در بخش پژوهشی نیز در مرحله مقدماتی ۹۹۰ نفر باهم به رقابت پرداختند که درنهایت۱۲۰ نفر به مرحله نهایی صعود کردند.

وی ادامه داد: در پایان این مسابقات در هر دو بخش آوایی و پژوهشی مجموعاً ۱۴۰ دانش‌آموز دختر و پسر رتبه‌های اول تا پنجم را کسب و موفق به دریافت جایزه و لوح تقدیر شدند.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش‌وپرورش گفت: اتفاق ارزشمندی که امسال در حین برگزاری مسابقات رخ داد این بود که خانواده‌ها همگام با فرزندانشان در این مسابقات حضور داشتند و از نزدیک در جریان روند مسابقات قرار گرفتند.

وی ادامه داد: در حین برگزاری مسابقات شاهد برخی ابتکارات دانش آموزان مانند؛ درست کردن محراب در منزل، نصب تصویر مقام معظم رهبری، شهید سپهبد سلیمانی و ... بودیم.

شایان‌ ذکر است: امسال بخش پژوهشی پنجمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان به میزبانی اداره کل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی در جوار بارگاه ملکوتی حرم مطهر رضوی (علیه اسلام) در مشهد مقدس و بخش آوایی این دوره از مسابقات نیز به میزبانی اداره کل آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران و در جوار بارگاه ملکوتی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (علیه اسلام) در شهرری برگزار شد. 

آموزش و پرورش دانش آموز فضای مجازی قرآن نماز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر