کد خبر: 954701 A

رئیس شورای شهر تهران گفت: به نظر می آید، این نتیجه حاصل شده است، که با لغو طرح ترافیک نه تنها مشکلات حل نشده، بلکه آلودگی هوا و ترافیک سنگینی هم به شهر اضافه شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن هاشمی در پایان دویست و سی و یکمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که چرا تفریغ بودجه سال ۹۷ به صورت مشروط پذیرفته شده است، گفت: یکی از اقدامات بسیار مهم شورا تصویب بودجه است، سپس بودجه اجرا می شود و بعد باید مقایسه شود که شهرداری نسبت به این بودجه از نظر کمی و مالی چگونه عمل کرده است. 

او ادامه داد: در کل سال های شورا و نه فقط شورای فعلی، گزارش تفریغ خیلی دیر داده می شود و رسیدگی به آن سخت است چرا که در گذشته شهرداری انقدر بزرگ نبوده و در این اندازه سازمان و شرکت نداشته است. اما در طی این سال ها متاسفانه و یا خوشبختانه که باید بررسی شود تعداد این شرکت ها خیلی زیاد شده است و بیش از ۴۳ سازمان و شرکت داریم. در نتیجه ۷۰ تا ۸۰ درصد بودجه شهرداری در قالب این شرکت ها هزینه می‌شود. 

هاشمی گفت: درست است که شورا وقتی می بینید اطلاعات کافی نیست تفریغ را به صورت کلان تصویب می کند اما سوالات باقی می ماند و می تواند توضیحات بیشتر بگیرد که بتواند راه حل های تصحیح برای بودجه آینده ارایه دهد.

او در پاسخ به سوالی درباره اجرای طرح ترافیک از اول شهریور گفت: طرح ترافیک توسط شورای اداری ترافیک قبلا تصویب شده و هیچ‌وقت لغو نشده است. در ستاد کرونا از شهرداری خواستند تا آخر مرداد اجرا نشود و شهرداری به احترام ستاد ملی کرونا قبول کرده است و این کار به صورت آزمایشی انجام شود. 

رئیس شورای شهر تهران گفت: قرار بوده گزارش هایی بگیرند و تاثیر اجرا نشدن طرح بر شلوغی، شلوغی فعالیت ها در شهر و اضافه شدن سفرها بررسی شود و تا به حال به نظر می آید به این نتیجه رسیدند نه تنها  با اجرا نشدن طرح ترافیک مشکلات حل نشده، بلکه آلودگی هوا و ترافیک سنگینی را هم به شهر اضافه شده است.

او ادامه داد: با توجه به نزدیک شدن به پاییز و وقوع پدیده اینورژن عدم اجرای طرح ترافیک می تواند آلودگی را بالا ببرد. باید در ستاد ملی کرونا در این مورد نظر خود را اعلام کنند.

هاشمی افزود: مصوبه ستاد ملی یک هفته است و تا آخر مرداد شهرداری همکاری کرده است.امیدوارم اینگونه تصمیمات شفاف باشد و باعث فرافکنی میان مسئولان نشود و شما خبرنگاران نیز به گونه ای مطرح کنید که درگیری لفظی بین مسئولان ایجاد نکنید.

آلودگی هوا ترافیک شهرداری مشکلات طرح ترافیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر