کد خبر: 954298 A

سرپرست مرکز امور خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندانیان استان تهران اظهار داشت: یکی از کارهایی که باز هم به جهت تکریم سادات از دست ما برمی‌آید، رفع مشکلات و گرفتاری‌های آنان است و اولویت برخی از نیکوکاران در زمینه کمک به زندانیان، ساداتی هستند که بر اساس یک اتفاق و یا بدهی با شکایت شاکی روانه زندان شده اند.

به گزارش ایلنا، خیراله باقی‌پور، سرپرست مرکز امور خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندانیان استان تهران تصریح کرد: یکی از مواردی که در اخلاق اسلامی به آن تأکید شده، نیکوکاری و خدمت‌رسانی به مردم است که به صورت های مختلف تجلی می یابد.

او تاکید کرد: در راستای تکریم زندانیانی که آزاد می شوند، مرکز امور خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندانیان استان تهران، اقدامات متعددی مانند آموزش و مشاوره زندانیان، معرفی به بانک ها جهت اعطای وام خوداشتغالی با سود بسیار کم، تأمین ودیعه مسکن یا کمک به پرداخت اجاره بهای منزل، کمک به تأمین جهیزیه و یا هزینه های تحصیلی و یا معیشت انجام می دهد و در این زمینه، نیکوکاران سهم عمده ای دارند.

باقی پور ادامه داد: در دهه امامت و ولایت، با همکاری این مرکز و نیکوکارانی که سیره علوی را در پیش گرفته اند و نیز مساعدت مراجع قضایی، بدهی دو نفر از زندانیان سادات به مبلغ ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان پرداخت گردید تا آزاد شده، در روز عید غدیر، کنار خانواده خود باشند.

وی همچنین گفت: در روز عید قربان نیز، بسته های گوشت گرم نیز توسط خیرینی که قربانی خود را جهت زندانیان و خانواده های نیازمندشان اهداء نموده بودند، بین آنان تقسیم گردید. همچنین به مناسبت عید غدیر، ۵۰ بسته کمک معیشتی شامل تن ماهی، گوشت، روغن، رب، ماکارونی و… با در نظر گرفتن تعداد افراد خانوار در اختیارشان قرار گرفت.

 مددکاران مرکز امور خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندانیان استان تهران، با مشاوره و نیز مراجعه به منازل زندانیان آزاد شده ای که تشکیل پرونده داده و تقاضای کمک نموده اند، گزارش کاملی از وضعیت زندگی آنان تهیه می کنند.

سرپرست مرکز امور خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندانیان است
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر