کد خبر: 953290 A

رئیس کمیته امداد در گفت‌وگو با ایلنا:

رییس کمیته امداد امام خمینی از افزایش مراجعات به کمیته امداد در سال جاری خبر داد.

"مرتضی بختیاری" رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به این سوال که اعلام شده بود ۵۰۰ هزار خانوار شناسایی شده اند که تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نیستند برای این افراد چه ا قداماتی در نظر گرفته شده است؟ گفت: خوشبختانه در مرحله اول پویش کمک مومنانه به همه این ۵۰۰ هزار خانوار رسیدگی شده است و بیش از ۳ و نیم میلیون بسته غذایی توسط سپاه، بسیج، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی حضرت امام و خیریه ها توزیع شده است. همچنین تا جایی که در جریان هستم دولت به حدود ۳ میلیون نفر نیز وام قرض الحسنه پرداخت کرده است. 

وی ادامه داد: این افراد که شامل دستفروشان، کارگران و ... هستند، آسیب دیده از ویروس منحوس کرونا بودند، اما تحت پوشش کمیته امداد نبودند و راضی نیستند تحت پوشش کمیته قرار بگیرند، اما به دلیل اینکه شغلشان به دلیل مشکلات ناشی از ویروس کرونا با مشکل مواجه شده بود، بنابراین هم در مرحله اول پویش به این ها رسیدگی شد و در مرحله دوم هم امیدواریم دوباره به این افراد کمک شود. همچنین امیدواریم زمینه کار این افراد دوباره فراهم شود.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) تصریح کرد: در این ایام کرونا افرادی که در مشاغلی مانند کارگری دستفروشی و ... فعالیت می کردند و بیمه نبودند با مشکلات بسیاری مواجه شدند و ما در این بخش به صورت موردی مراجعات مان نسبت به سال قبل قابل مقایسه نیست و مراجعات بسیار زیادی داشتیم، اما بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی حضرت امام کمک هایی در این زمینه به ما داشتند همچنین بسیج و گروه های جهادی به ما کمک کردند. 

بختیاری در بخش دیگری از صحبت های  خود درباره دانش آموزانی که به وسایل و تجهیزات الکترونیک دسترسی ندارند، گفت: آموزش و پرورش هنوز به ما گزارشی نداده اند که چه تعداد دانش آموز به دلیل عدم دسترسی به تجهیزات الکترونیکی با مشکل مواجه شده اند و نتوانسته اند، ادامه تحصیل داده و ترک تحصیل کرده اند، اما طبق گزارشاتی که به ما رسیده است، در برخی از مناطق دانش آموزان دسترسی به این تجهیزات نداشتند از همین رو ما ورود پیدا کردیم و تلاش می کنیم برای سال آینده در این قسمت با کمک مردم، نهادها، خیرین و شرکت های بزرگ این دانش آموزان را از وسایل و تجهیزات الکترونیک بهره مند کنیم. 

وی ادامه داد: ۳۷۵ هزار دانش آموز تحت پوشش کمیته امداد هستند، اما براساس آمارهایی که به ما داده اند، ۲۵۰ هزار دانش آموز و همچنین ۸۰ هزار دانشجو به این تجهیزات نیاز دارند.

مرتضی بختیاری رییس کمیته امداد امام خمینی (ره)
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر