کد خبر: 953153 A

معاون ترافیکی پلیس راهور فاتب از اجرای طرح تشدید برخورد با نشستن مسافران در قسمت بار وسایل نقلیه خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ جهانشاه بهرام‌آبادی اظهار داشت: طرح تشدید برخورد پلیس راهور فاتب با تخلف  قرار گرفتن مسافران در قسمت بار وسایل نقلیه در حال اجراست و به محض رویت این تخلف طبق قانون وسیله نقلیه مورد اعمال قانون قرار خواهد گرفت.

وی گفت: از جمله مواردی که بسیار خطرناک است و می تواند در صورت بروز تصادف و یا حادثه به کسانی که در قسمت بار قرار گرفته و یا نشسته اند آسیب جدی برساند و دچار مصدومیت کند همین مورد است و پلیس به محض رویت این تخلف به خاطر حفظ جان شهروندان وسیله نقلیه مذکور را متوقف و اعمال قانون می کند.

معاون ترافیکی پلیس راهور فاتب با اشاره به تصادف جرحی روز دوشنبه که در پی آن یک دستگاه کامیون و خاور با یکدیگر برخورد کرده و ۵ کارگری که در قسمت بار کامیونت حمل اسباب و اثاثیه منزل قرار داشتند مجروح شدند گفت: رانندگان این گونه وسایل حمل و نقل و جابه جایی بار نسبت به حفظ جان دیگر افراد در وسیله نقلیه مسئولیت دارند و نباید بیش از ظرفیت اعلامی خودرو فرد و یا افرادی را سوار کنند چه برسد به آنکه این افراد اضافی که در خودرو قرار دارند بر روی بار و یا قسمت بار هم قرار داشته باشند.

وی ادامه داد: اینگونه رفتارها علاوه بر خطرات ناشی از حوادث باعث بروز خسارات جبران ناپذیری برای خانواده این افراد و شخص راننده می شود.

سرهنگ بهرام آبادی از رانندگان حمل بار خواست به هیچ عنوان اجازه ندهند که شخص  و یا افرادی در قسمت بار حضور داشته باشند  چرا که در صورت بروز سانحه  اولین آسیب به این افراد و به راننده خواهد رسید و پلیس راهور هم بر همین اساس از تردد اینگونه وسایل نقلیه جلوگیری خواهد کرد.

معاون ترافیکی پلیس راهور فاتب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر