کد خبر: 952392 A

رییس کمیته امداد امام خمینی خبر داد:

رییس کمیته امداد امام خمینی درباره نذورات عید قربان گفت: در عید قربان اتفاقات بسیار خوبی افتاد و مردم غوغا کرده و کارهای بزرگی انجام دادند ۸۲ درصد نسبت به سال گذشته در شرایط کرونا افزایش کمک های مردمی داشتیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مرتضی بختیاری، رییس کمیته امداد امام خمینی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه درباره همایش  ایران همدل گفت: اولین مرکز نیکوکاری رسانه در سال گذشته در بیرجند در خراسان جنوبی آغاز به کار کرد. در چند نقطه دیگر این اتفاق افتاد.

وی ادامه داد: اصحاب رسانه به عنوان یاوران محرومان و انعکاس دهنده رنج محرومان هستند و بسیاری از اتفاقات که باعث باز شدن گره‌های زندگی مردم می شود به دلیل انعکاس و اثربخشی کار اصحاب رسانه است.

رییس کمیته امداد امام خمینی درباره نذورات عید قربان گفت: در عید قربان اتفاقات بسیار خوبی افتاد و مردم غوغا کرده و کارهای بزرگی انجام دادند ۸۲ درصد نسبت به سال گذشته در شرایط کرونا افزایش کمک های مردمی داشتیم.

بختیاری تصریح کرد: در نذر قربانی ۲۰۵ میلیارد تومان کمک شد و ۱۲ میلیارد و‌۲۰۰ میلیون نقدی و مابقی غیرنقدی بود در استان کردستان خیری ۱۶۰ گاو را با رعایت پروتکل های بهداشتی قربانی کرد.

بختیاری با اشاره به مرحله اول پویش ایران همدل گفت: بعد از اعلام رهبر انقلاب در نیمه شعبان شاهد بودیم همه پای کار آمده و به ایران همدل لبیک گفتند. گروههای جهادی خدمات ارزشمندی انجام دادند استانهای مقدسه بنیاد مستضعفان همه اقدامات بسیار خوبی انجام دادند به طور مثال ستاد اجرایی بیش از یک میلیون بسته غذایی و همچنین بسته بهداشتی در اختیار نیازمندان قرار داد. سپاه و ۵۳ پایگاه بسیج سه و نیم میلیون بسته غذایی توزیع کردند. این در کنار هم بودن باعث گره گشایی از کار نیازمندان شد. در ماه رمضان در اطعام مهدوی ۵۴۰ میلیارد تومان کمک شد و ۱۱ میلیون پرس غذای  گرم و دو میلیون و ۲۰۰ هزار بسته غذایی بین نیازمندان توزیع شد.

وی درباره مرحله پویش ایران همدل گفت: دو هفته قبل جلسات آن برگزار شد از عید غدیر پویش ایران همدل در مرحله دوم برگزار شد و بیش از ۵ میلیون پرس غذای گرم در روز عید غدیر توسط هیاتها و خیریه ها در بین نیازمندان توزیع شد.

همچنین ما شعار «از یکدیگر گره گشایی کنیم» را در پویش ایران همدل انتخاب کردیم و این پویش از عید غدیر آغاز و تا پایان ماه صفر ادامه دارد.

 رییس کمیته امداد امام خمینی خاطرنشان کرد: برنامه ما برای ماه محرم و صفر برنامه اطعام حسینی است در این دو ماه بسیاری از افراد نذر غذا دارند از همین رو ما یاد اطعام حسینی را فعال کردیم و افرادی که می خواهند غیر از غذا کمک کنند پویش احسان حسینی را برای کمک به محرومان و یتیمان و نیازمندان راه اندازی کردیم.

بختیاری خاطرنشان کرد: بیش از 250 هزار دانش آموز نیازمند وسایل آموزشی مجازی هستند و ما تلاش کردیم 50 هزار تبلت نیز تهیه کنیم. در مجموع ما 375 هزار دانش آموز داریم.

بختیاری درباره جشن عاطفه‌ها گفت: برای ایجاد پایگاه با مشکلاتی مواجه هستیم اما راه های دیگری برای جذب کمک اعلام می شود همچنین یک‌میلیون بسته آموزشی برای دانش آموزان توسط ستاد اجرایی فرمان امام تهیه شده است.

وی درباره پشت نوبتی ها گفت: در مجموع ۲۱۵ هزار خانوار از تحت حمایت خارج شده اند و ۳۶۵ هزار خانواده تحت پوشش قرار گرفتند که اکثر آنها ماده ۱۴ هستند. همچنین اقداماتی برای تامین جهیزیه در حال انجام است.

وی تصریح کرد: در بحث اشتغال ۴ هزار و ۷۱۰ میلیارد تومان وام اشتغال پرداخت شد. صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت در سال گذشته ۳۴۵ هزار نفر از وام قرض‌الحسنه کمیته امداد با رقم ۲ هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان وام پرداخت شد و در سال ۹۹ نیز ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان وام قرض الحسنه در نظر گرفته شده است.

او درباره بازسازی خانه های روستایی گفت: ۲۰ هزار خانه برای روستاها و شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر جمعیت با همکاری بنیاد مسکن در نظر گرفته شده است. برای این منظور نیز ۵۰ میلیون تومان با محوریت مسکن به مدت ۱۴ سال مصوب کرده ایم و از هفته آینده استانها برای این خصوص وارد خواهد شد.

وی درباره ایجاد اشتغال در سال جاری گفت: تلاش ما این است که ۲۰۰ هزار شغل در سال جدید داشته باشیم اما حدود ۳ الی ۴ درصد در اشتغال مددجویان در این ایام با مشکل مواجه شده ایم که به آنها رسیدگی شده است.

بختیاری درباره مددجویان تحت پوشش کمیته امداد که مستاجر هستند گفت: ۲۱۹ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد در سراسر کشور مستاجر هستند  بنیاد  مستضعفان ۱۰۰ میلیارد تومان به ما کمک کرد و ۵۰ میلیارد تومان ما به آن اضافه کردیم تا بتوانیم مشکلات ودیعه مددجویان را برطرف کنیم.

به گفته وی حدود دو میلیون و ۲۰۰ هزار خانوار تحت پوشش ما هستند. به همه خانوارهای تحت پوشش یک بسته حمایتی دویست هزار تومانی از فروشگاه رفاه پرداخت شده است.

رییس کمیته امداد امام خمینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر