کد خبر: 951723 A

حیات‌الغیب:

مدیر کل زندانهای استان تهران در بازدید از زندان رجایی شهر بر حرکت جهادی در فعالیتهای فرهنگی اصلاحی تربیتی، حرفه آموزی و اشتغال تاکید نموده، کارآفرینی، حرفه آموزی و اشتغال زندانیان را اولویت اصلی برنامه ها برشمرد.

به گزارش ایلنا، سیدحشمت اله حیات الغیب، مدیر کل زندان های استان تهران ضمن تقدیر از فعالیت های صورت گرفته در بخش های بهسازی و تجهیز تمام اماکن زندان رجایی شهر گفت: ارتقای سلامت محیط زندانها سبب کاهش هرگونه آسیب رفتاری مددجویان می شود واین امر در عرصه زندانبانی اسلامی یک امر بسیار مهم بوده و می تواند گامی موثر در پیشبرد اهداف عالی زندانها باشد.

وی در ادامه سخنان خود با استناد به تاکیدات رئیس سازمان زندانها مبنی بر اصلاح و تربیت و بهینه سازی اوقات فراغت مددجویان در قالب توسعه اشتغال و حرفه آموزی اظهار داشت: توانمندسازی زندانیان یکی از اصولی‌ترین برنامه ها و استراتژی‌های کلان سازمان زندانها در راستای حفظ و تقویت کرامت انسانی آنان می‌باشد بر همین اساس کارآفرینی، حرفه آموزی و اشتغال زندانیان اولویت اصلی اداره کل زندان های استان تهران است.

سید حشمت اله حیات الغیب در ادامه مهمترین ابزار موفقیت در امر زندانبانی را شناسایی نقاط ضعف و قوت، بررسی ظرفیتهای موجود و گسترش آنها، اصلاح زیرساختها، احساس مسئولیت و مشارکت در همه امور و بالفعل نمودن توانایی ها را از فرایندهای مهم پیشرفت مطرح کرد.

این مقام ارشد زندان های استان تهران، با تأکید بر ضرورت حرفه آموزی زندانیان افزود: نداشتن مهارت و بیکاری، زمینه ارتکاب بزه را فراهم می‌کند، بر این اساس ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی، روزانه بر تعداد کسانی که جذب کارگاه‌ها می‌شوند و کاری را فرا می‌گیرند بیشتر می شود و هر گونه تلاش در این حوزه آمار بازگشت زندانی به چرخه جرم به شدت کاهش خواهد داد.

وی همچنین گفت: اشتغال‌زایی مددجویان در زندان ‎می تواند علاوه بر ایجاد امنیت روانی برای فرد و جامعه، در کاهش آمار بازگشت مجدد به زندان نیز تأثیر داشته باشد و البته احساس مفید بودن نتیجه مثبتی را در جلوگیری از ارتکاب جرم به همراه دارد.

شایان ذکر است، در این بازدید علی اسمعیلی معاون سلامت، اصلاح و تربیت اداره کل نیز حضور داشت، حیات الغیب خواستار به کارگیری تمامی امکانات وظرفیتهای لازم جهت توسعه مقوله اشتغال و حرفه آموزی زندانیان این مرکز شده، فعالیتهای قسمتهای مختلف را در حوزه های امنیتی، بهداشتی، عمرانی، بهداشت و درمان، فرهنگی و تربیتی، قضایی، عمرانی و به ویژه بهسازی و تجهیز تمام اماکن مثبت ارزیابی نمود.

این خبر می افزاید: زندان رجایی شهر و ندامتگاه قزلحصار با وجود قرار داشتن در استان البرز، جزء نقاط تابعه اداره کل زندان های استان تهران هستند.

مدیر کل زندان‌های استان تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر