کد خبر: 951611 A

رئیس پلیس فتا تهران از دستگیری متهمی خبر داد که با تبلیغ و فروش داروهای لاغری تقلبی، کاربر فضای مجازی را راهی بیمارستان کرده بود.

به گزارش ایلنا، سرهنگ "داود معظمی گودرزی" گفت: چهاردهم تیر ماه خانم 31 ساله ساکن شهرک غرب به پلیس فتا تهران مراجعه و اظهار داشت، در شبکه اجتماعی اینستاگرام با تبلیغ داروی لاغری مواجه و نظرم را جلب کرد و پس از گفت و گو با مدیر کانال در نهایت داروهای لاغری را سفارش دادم. پس از مصرف دارو بلافاصله دچار بیماری شدید شدم و چند روز در بیمارستان بستری بودم.

رئیس پلیس فتا گفت: بررسی موضوع در دستور کار مهندسان پلیس فتا قرار گرفت و در تحقیقات پلیسی صحت خبر تایید و مشخص شد که فردی در شبکه اجتماعی با ایجاد کانالی در حال فروش و توزیع داروهای لاغری می باشد.

این مقام انتظامی بااشاره به اینکه هویت و مخفیگاه متهم شناسایی شد، تصریح کرد: نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضائی منعکس و کارآگاهان پلیس فتا موفق شدند در یک عملیات پلیسی متهم را در مخفیگاهش دستگیر کنند.

وی گفت: متهم در پلیس فتا به جرم ارتکابی اعتراف و در بازجوئی های اولیه به نداشتن اطلاعات تخصصی در حرفه پزشکی اقرار و اظهار داشت که مغازه عطاری دارد.

رئیس پلیس فتا اظهار داشت: هرگونه فروش اقلام دارویی در فضای مجازی ممنوع است و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

این مقام سایبری اشاره کرد: کاربران فضای مجازی اقلام دارویی خود را صرفا از داروخانه ها و مراکزی که مورد تائید سازمان غذا و دارو است، تهیه کنند تا سلامت خود و خانواده شان با مخاطره نیفتد.

رئیس پلیس فتا تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر