کد خبر: 951421 A

در گفت‌وگو با ایلنا اعلام شد؛

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی بارش‌های پراکنده به همراه رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید را برای نقاط جنوبی کشور در چند روز آینده پیش‌بینی کرد.

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به اینکه بر اساس پیش ‌بینی‌هایی که با نقشه‌های هواشناسی شده طی چند روز آینده بارش‌هایی را در جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان و حتی جنوب غرب کرمان، بخصوص در ساعت بعد از ظهر خواهیم داشت، گفت: در این مناطق رگبار، رعد و برق و وزش شدید باد را به صورت موقت شاهد خواهیم بود.

وی ادامه داد: بارش‌های پراکنده‌ای را هم از روز دوشنبه تا روزهای پایانی هفته در سواحل دریای خزر و ارتفاعات رشته کوه البرز مرکزی خواهیم داشت.

ضیائیان افزود: طی سه روز آینده دریای عمان و روز دوشنبه شمال و مرکز خلیج فارس مواج خواهد بود که اینها عمده پیش‌بینی چند روز آینده است.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی بیان کرد: ما افزایش نسبی دما را تا روز چهارشنبه، بخصوص در نوار شمالی کشور خواهیم داشت که انتظار روند تدریجی افزایشی دما را داریم که چیزی بین ۴ تا ۸ درجه در مناطق مختلف متفاوت است.

وی در پایان اضافه کرد: در تهران هم انتظار پدیده‌ی خاصی غیر از افزایش دما را نداریم و دمای تهران طی روزهای آینده یعنی روز دوشنبه به دمای ۳۸ درجه و همچنین روز چهارشنبه به دمای ۳۹ درجه می‌رسد.

هواشناسی صادق ضیائیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر