کد خبر: 951385 A

یک عضو شورای شهر تاکید کرد: حضور تشکل‌های مردم نهاد ظرفیت مشارکت مردمی در اداره شهر را افزایش می‌دهد و نافی مشارکت و فعالیت گروه‌ها و تشکل های تخصصی نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید آرش حسینی میلانی صبح امروز در دویست و بیست و نهمین جلسه صحن شورای اسلامی شهر تهران در موافقت با پیشنهاد استفاده از ظرفیت‌های تشکل‌های مردم‌‌نهاد از سوی شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران در اصلاح اساسنامه این شرکت گفت: تشکل‌های مردم نهاد در حوزه‌های مختلف در سطح شهر فعال هستند و گروه‌ها و اقشار مختلف را پوشش داده و شامل می‌شوند. 

وی با تاکید بر اینکه حضور تشکل‌های مردم‌نهاد ظرفیت مشارکت مردمی در اداره شهر را افزایش می‌دهد، اظهار داشت: مشارکت، همراهی و همکاری تشکل‌های مردم‌نهاد نافی مشارکت و فعالیت گروه‌ها و تشکل‌های تخصصی نیست.

نایب رئیس ستاد هماهنگی شورایاری‌ها ادامه داد: اگر فعالیتی در بحث خدمات در سطح شهر توسط تشکل‌های مردم‌نهاد انجام می‌شود، در چارچوب مسئولیت اجتماعی آنهاست و به هیچ وجه بحث انتفاع مطرح نیست.

حسینی میلانی با بیان اینکه اگر ارزش افزوده‌ای هم ایجاد کنند، از آن برای انجام ماموریت‌های خود استفاده می‌شود، تصریح کرد: تشکل‌های مردم‌نهاد فراگیرتر بوده، گروه‌های بیشتری از مردم را شامل شده و بسیج اجتماعی آنها هم قوی‌تر است. 

این پیشنهاد در نهایت با رای اعضای شورای شهر، به تصویب رسید.

بسیج شورای اسلامی شهر تهران شورای شهر شهر تهران مشارکت مردمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر