کد خبر: 951166 A

در گفت‌وگو با ایلنا اعلام شد؛

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اعلام وجود ۳ انبار نفت در پایتخت بر لزوم تصمیم‌گیری درباره وضعیت این انبارها تاکید کرد.

«مهدی داوری» مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره انبارهای نفت در شهر تهران و خطری که این انبارها می‌تواند ایجاد کنند، گفت: مسئله انبارهای نفت در تهران مربوط به یک تصمیم کلان مدیریتی است که باید در خصوص وجود یا عدم وجود آنها در جلساتی که با حضور مسئولان این انبارها است، تصمیم‌گیری شود.

وی با بیان اینکه سه انبار نفت در تهران وجود دارد، ادامه داد: انبارهای نفت شامل انبار نفت شهران، انبار نفت شرق تهران و انبار نفت در جنوب تهران است. انبار نفت شهران نیز در زمانی که ایجاد شده بود از بافت شهری فاصله داشته است، اما امروز با توجه به افزایش و توسعه شهر این انبار در نزدیک بافت شهری گرفته است. تا زمانی که این انبارها دایر هستند، باید استانداردهای لازم و نکات ایمنی به طور جدی در این انبارها رعایت شود.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران تصریح کرد: وزارت نفت ساختار قدرتمندی در زمینه HSE دارد و استانداردهای لازم را دنبال می‌کند. خوشبختانه تا به حال حادثه جدی هم در آنها اتفاق نیفتاده است، البته ایمنی فاکتور متغیری است، بنابراین می‌تواند تغییر کند و امیدواریم که نظارت دقیقی وجود داشته باشد. 

داوری تاکید کرد: البته سازمان آتش‌نشانی نیز بازدیدهای خود را از انبارهای نفت موجود در تهران انجام می‌دهد و چنانچه مشکل خاصی را مشاهده کند به مسئولان این انبارها اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به ایمنی در مراکز تجمعی مانند مراکز درمانی گفت: سازمان آتش‌نشانی به عنوان سازمانی که در بخش آتش‌سوزی به صورت تخصصی کار می‌کند، پس از نظارت از مراکز مشکلات را به مالکان و بهره‌برداران اعلام می‌کند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: البته سازمان و مراکز مختلف مانند وزارت بهداشت ساختارهایی را دارند که نظارت‌های لازم را بر مراکز وابسته خود انجانم می‌دهند. همچنین در دستورالعمل‌هایشان به مخاطرات محیطی نیز اشاره شده است، اما باید توجه بیشتری صورت بگیرد.

داوری با تاکید براینکه موضوع ایمنی باید توسط همه دستگا‌ه‌ها مورد توجه قرار گیرد، بیان کرد: زمینه‌‌های نظارتی وجود دارد، اما همه دستگاه‌هایی که مراکز تجمعی دارند باید توجه بیشتری به ایمنی مراکز‌شان داشته باشند. سازمان آتش‌نشانی نیز این آمادگی را دارد که به هر دستگاهی که تمایل داشته باشند درخصوص اماکن مربوط به آن دستگاه تمامی گزارشات آتش‌نشانی و ایمنی را ارائه دهد.

مهدی داوری مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی وخدمات ایمنی شهرداری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر