کد خبر: 950410 A

وزیر بهداشت:

وزیر بهداشت گفت: امیدوارم با این همدلی و وفاقی که بعد از دفاع مقدس اولین وفاق به این گستردگی شکل گرفت در آینده نزدیک شاهد مهار بیماری کرونا باشیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سعید نمکی، وزیر بهداشت در آیین رونمایی از قطعه “مدافعان سلامت" ارکستر سمفونیک تهران گفت: همکاران ما در اوج تحریم‌ها در روزهای بسیار سخت کشور و تحریم ها، مبارزه بی امانی با کرونا داشتند و عزیزانی را به عنوان شهدای مدافع سلامت از دست دادیم که برای روح آنها آرزوی آرامش داریم.

او ادامه داد: تفاسیر مختلفی درباره هنر وجود دارد، اما همواره می‌گویم که هنر زبان گفتمان عاشقی است و هنرمند عاشق دل‌سپرده‌ای به پاکی و زلالی و شفافیت است و موسیقی در اوج همه این زیبایی‌ها قرار دارد. این گفته منتسب به بتهوون که می‌گوید آنجا که قلم از نوشتن می‌ماند و زبان از گفتن باز می‌ماند، موسیقی آغاز می‌شود.

وزیر بهداشت گفت: یکی از زیباترین آمیزه‌های شعر و موسیقی در بزرگداشت واقعه کربلاست و می‌بینیم در تاسوعا و عاشورا هم موسیقی ایران زمین حماسه خلق کرده است.

او با بیان اینکه کسی که به عنوان مدافع سلامت، دل به آتش می‌زند عاشق است و در این راه به هدایت رسیده افزود: عشق مرحله‌ای فراتر از همه زیبایی‌ها و پاکی‌های جهان است. بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در روزهای اول این قدر وحشت ایجاد کرده بود که حتی همراهان بیمار هم فرار می‌کردند، اما همکاران ما تن به آتش می زدند.

نمکی درباره قطعه «مدافعان سلامت» نیز گفت: این قطعه موسیقی بسیار قابل تحسین است و جای تشکر دارد. این کار تحسین شده بر مبنای یک مدل جدید برای ارائه هنر شکل گرفته است. 

وزیر بهداشت گفت: قطعا هنرمندان ما شرایط ویژه ای را در حال تجربه هستند و این کار عظیم را با این شیوه جدید خلق کردند و این اقدام قابل تحسین است. امیدوارم با این شیوه جدید و سازگاری هنری با کرونا شاهد خلق آثار جدید و ناب دیگری باشیم که دلگرمی بزرگی برای مردم خواهد بود.

نمکی در ادامه روز خبرنگار را نیز تبریک گفت و افزود: برای اصحاب رسانه و خبرنگاران ارجمند که در پوشش این اخبار تلاش کردند آرزوی توفیق و سربلندی دارم. روز خبرنگار را خدمت همه خبرنگاران عزیز و اهالی رسانه تبریک عرض می کنم. از همه بزرگوارن اصحاب رسانه در طی مدت شش ماه تشکر می کنم چرا که از اولین دقایق این عزیزان در کنار ما بودند، در آگاهی مردم و رساندن خبر زحمات کادر بهداشتی درمانی به مردم و اعتلای فرهنگ بهداشتی جامعه تلاش کردند و به عنوان برادر کوچک زانو می زنم و دست همه عزیزان را می بوسم.

سعید نمکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر