کد خبر: 950108 A

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد:

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد گفت: در فضای کرونا با جریان رسانه‌های خارجی مواجه بودیم که از شرایط داخل کشور استفاده ابزاری کردند، اما خبرنگاران با اطلاع رسانی جلوی این مسیر را بستند.

«محمد خدادی» معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد امروز -چهارشنبه- در وبیناری با عنوان «رسانه و مسئولیت اجتماعی با نگاهی بر بحران کرونا» که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، گفت: کرونا بر انسان تحمیل شد و به درون خانه‌ها رفت و سن و سال هم نشناخت. همین ویروس با تلاش و همت کادر درمان مواجه شد و در نتیجه حماسه‌ای آفریده شد.همه‌ پزشکان دنیا حتما قبل از انتخاب این کار یک بار معرفتی را تجربه کردند، باید بدانیم پزشکان شبانه روز در خطر کرونا هستند.

خدادی با اشاره به شهادت شهید صارمی افزود: حال که سالروز شهادت صارمی را داریم، باید بگویم ارتباط نزدیکی با هم داشتیم، او مختصات یک خبرنگار بود و اگرچه می‌دانم شهدای زیادی در این حوزه داریم.

معاون امور مطبوعاتی وزارت ارشاد گفت: فصل مشترک خبرنگاران مثل پزشکان معرفت است.خبرنگاران در هر بحران و حادثه انتخاب کرده‌اند که باشند و همیشه صدایی را می‌رسانند که شنیده نمی‌شود و ماهیت معرفت بین خبرنگار و پزشک مثل هم است که گره‌ای از مشکل جامعه باز کند.

وی با اشاره به وضعیت مشاغل در زمان شیوع کرونا گفت: در این مدت بخش زیادی از مشاغل تعطیل شد، اما رسانه تعطیل نشد و فعالیتش را گسترش داد، ما در معاونت مطبوعاتی ۲۰ روز قبل از آن که وضعیت کرونای قم اعلام شود، جلسه توجیهی داشتیم یعنی همان روز که دانشجویان از چین آمده بودند، آن جلسه شکل گرفته بود و ظرفیت‌ها را آماده کردیم و در این مورد بررسی‌هایی را انجام دادیم.

خدادی تصریح کرد: در جریان کرونا مهم‌ترین ویژگی ناشناخته بودنش بود. در فضای کرونا با جریان رسانه‌های خارجی هم مواجه بودیم که از شرایط داخل کشور استفاده ابزاری کردند و از صداهای ناشناخته که اعلام اضطراب می‌کردند و همه‌ی خدمت کادر درمان را زیر سوال می‌بردند، استفاده می‌کردند.

او ادامه داد: از استفاده‌ی زنجبیل تا شو بیرون ماندن یک بیمار در بیمارستان رشت تا اعلام صداهای ناشناخته‌ای که به اسم پزشک فریاد می‌زدند و همت پزشکان ما را به ضعف و ناتوانی تبدیل کردند، اما خبرنگاران این مسیر را با اطلاع رسانی بستند.

وی بیان کرد: همه‌ مردم ایران هم گوش شنوا داشتند و به این اطلاع رسانی گوش دادند، حتی در بازگشایی مشاغل در ۴ ساعت نصف مشاغل به یک سایت مراجعه کردند و مجوز فعالیت گرفتند و همه اینها به دلیل منبع‌های درست اتفاق افتاد.

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد محمد خدادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر