کد خبر: 950061 A

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر آموزش به صورت غیرحضوری است، برخی خانواده‌ها تصمیم به انتقال دانش آموزان از مدارس غیرانتفاعی به مدارس دولتی گرفته‌اند.

به گزارش ایلنا، مسعود ثقفی، سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران در برنامه «صبح و گفت‌وگو» رادیو گفت‌وگو، اظهار کرد: یک سری سناریو برای مناطق مختلف کشور در زمان آغاز سال تحصیلی برای بازگشایی مدارس تدوین شده است. در صورتی که وضعیت شهرها سفید باشد، مدارس مانند گذشته بازگشایی خواهد شد؛ در صورتی که وضعیت شهرها زرد باشد، مدارس به صورت یک روز در میان باز خواهند شد تا بر این اساس تجمع زیادی در کلاس‌های درس وجود نداشته باشد.

وی درباره مناطق قرمز گفت: در صورتی که وضعیت شهرها قرمز باشد که در حال حاضر نیز شهر تهران در وضعیت قرمز قرار دارد، آموزش به صورت مجازی و غیرحضوری دنبال خواهد شد.

ثقفی با اشاره به استقبال خانواده از مدارس دولتی گفت: موضوع استقبال بیشتر خانواده‌ها از مدارس دولتی از مدت‌ها قبل مورد بررسی قرار گرفت تا درصورت بروز چنین موضوعی بتوانیم برنامه‌ریزی‌های مورد نیاز را انجام دهیم. باتوجه به اینکه در حال حاضر آموزش به صورت غیرحضوری است، برخی خانواده‌ها تصمیم به انتقال دانش آموزان از مدارس غیرانتفاعی به مدارس دولتی گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۸۰ درصد ثبت‌نام‌ها در مدارس غیردولتی مشابه سال گذشته است، گفت: با توجه به اینکه برخی از خانواده‌ها اقدام به انتقال دانش‌آموزان به مدارس دولتی کرده‌اند، یکی از راهکارها دو نوبته کردن مدارس است و راهکار دیگر این است که باتوجه به اینکه آموزش‌ها به صورت مجازی است، ظرفیت کلاس‌ها افزایش یابد. همچنین باتوجه به اینکه آموزش‌ها درحال حاضر غیر حضوری است نیازمند امکانات فیزیکی و حضوری در مدارس نیستیم.

وی با اشاره به اینکه مدارس غیردولتی روش‌هایی انتخاب کردند تا دانش آموزان خود را حفظ کنند، گفت: مدارس غیردولتی برای آموزش از ابزارهای خوب تکنولوژی آموزشی برای دانش آموزان استفاده می‌کنند که این امر نیز انگیزه ماندگاری دانش‌آموزان در این مدارس را افزایش می‌دهد.

ثقفی اضافه کرد: بخشی از فعالیت‌های مدارس مربوط به حوزه تربیتی است و درحال حاضر که آموزش‌ها به صورت مجازی صورت می‌گیرد، این موضوع کمتر در مدارس مورد توجه است؛ بنابراین مدارس غیردولتی نباید برای چنین فعالیت‌هایی از خانواده‌ها شهریه دریافت کنند.

وی تأکید کرد: مدارس غیردولتی یک شهریه ثابت دارند که آن شهریه از سوی خانواده‌ها باید پرداخت شود اما هزینه فوق برنامه و سرویس نباید از خانواده‌ها دریافت شود؛ دریافت شهریه برای فوق برنامه تنها درصورتی باید اخذ شود که این فعالیت‌ها انجام شود.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران خاطرنشان کرد: خانواده‌ها اگر در مواردی شاهد دریافت مبالغ بیشتر از سوی مدارس غیردولتی بودند می‌توانند این موضوع را با اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش به شماره ۸۸۹۶۰۰۶ اطلاع‌رسانی کنند.

آموزش و پرورش خانواده دانش آموزان شهر تهران سال تحصیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر