کد خبر: 949612 A

مدیرکل زندان‌های استان تهران اعلام کرد:

مدیر کل زندان‌های استان تهران طی بازدید از ندامتگاه قزلحصار اظهار داشت: به مناسب عید بزرگ غدیرخم، با مساعدت معاون دادستان در امور زندانها و پیگیری مسئولان این مرکز، تمام زندانیانی که باقیمانده حبس‌شان کمتر از شش ماه بود، به مرخصی پایان حبس اعزام شدند.

به گزارش ایلنا، سیدحشمت اله حیات الغیب با اعلام این خبر گفت: با مساعدت مراجع قضائی، تعداد ۲۰۸ نفر از زندانیانی که باقی مانده حبس آنان کمتر از شش ماه بود، با اعطای مرخصی نزد خانواده خود بازگشتند.

مدیر کل زندان های استان تهران، طی بازدید از ندامتگاه قزلحصار ضمن تأکید بر امر رسیدگی ویژه به پرونده های قضایی مددجویانی که می توانند به مرخصی اعزام شده یا مشمول عفو قرار گیرند، گفت: در شرایطی که با انتشار بیماری کرونا در کشور ایجاد شده، خانواده های زندانیان بیش از دیگر اقشار در معرض آسیب های اقتصادی و اجتماعی قرار دارند و تلاش مضاعفی طی ماه های اخیر صورت گرفته تا در اجرای دستور مقام معظم رهبری مبنی بر اعطای کمک های مومنانه بخشی از مشکلات آنان حل شود.

در این بازدید که حجت الاسلام والمسلمین فیروزجائی معاون دادستان در امور زندان ها و اعضای کارگروه سلامت، اصلاح و تربیت اداره کل نیز حضور داشتند، سیدحشمت اله حیات الغیب ادامه داد: به مناسبت عید غدیرخم و دستورالعمل ریاست قوه و تأکیدات ریاست سازمان و با توجه به آثار مثبت و سازنده حضور زندانی در کنار خانواده خود با تلاش واحد های مددکاری و اجرای احکام مددجویان واجد شرایط شناسایی و پس از بررسی های لازم، معاون داستان در امور زندانها با مرخصی ۲۰۸ نفر موافقت و این افراد از زندان آزاد شدند.

مدیر کل زندان های استان تهران همچنین گفت: در شرایط کنونی، خانواده زندانیان، در معرض آسیب‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی قرار دارند، مشکلاتی که اگر راه‌حلی برای آن پیدا نشود، شاید نقطه آغازی برای تکرار یا آغاز جرم برای خانواده ها باشد.

او تصریح کرد: مشکلات اقتصادی شاید نخستین دغدغه خانواده زندانیانی باشد که سرپرست آن‌ها در زندان به سر می‌برد. بنابراین، کمک به آزادی زندانی بهترین راه نجات خانواده است و دستورالعمل های قوه قضائیه و سازمان زندان ها نیز بر این امر تأکید می نماید.

بنا به این خبر، اعضای کارگروه سلامت، اصلاح و تربیت طی بازدید از ندامتگاه قزلحصار، گزارشی جامع از روند بازسازی های انجام شده و مشکلات و راهکارهای لازم را ارائه نمودند.

شایان ذکر است: هشت هزار نفر از خانواده های زندانیان نیازمند استان تهران، تحت پوشش قرار گرفته، کارت های هدیه دریافت نموده، این کمک های مومنانه ادامه دارد.

سید حشمت‌الله حیات‌الغیب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر