کد خبر: 949205 A

سرپرست معاونت سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان‌های کشور در بازدید از بازداشتگاه اوین بر توسعه و تعمیق کار فرهنگی پیرامون اصلاح و تربیت زندانیان تأکید کرد.

به گزارش ایلنا، در این بازدید که مدیرکل زندان‌های استان تهران و مدیر بازداشتگاه اوین نیز حضور داشتند، سید عباس جوهری سرپرست معاونت سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان های کشور، بسترسازی مناسب اصلاحی و فرهنگی درنظام زندانبانی را یک اولویت مهم دانست و گفت: کار در زندان کار سخت و طاقت فرساست، لیکن با وجود همه سختی‌ها با توکل بر خدا، ان‌شاءالله بتوانیم پرستاران خوبی باشیم و در تحقق فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر آموزشگاه نیکی بودن زندان سهمی داشته باشیم.

وی با تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته در زمینه ایجاد زمینه‌های مناسب تربیتی گفت: هدف اساسی در نظام زندانبانی اسلامی، ایجاد بستر مناسب اصلاحی و تربیتی و فراهم کرون زمینه بازگشت مفید و موثر مددجویان به جامعه است.

 جوهری در ادامه بر توسعه و تعمیق کار فرهنگی پیرامون اصلاح و تربیت زندانیان تأکید کرده، اظهار داشت: از آنجا که مجازات زندان به عنوان یک محدودیت اجتماعی تلقی می‌شود لذا اهمیت اجرای فرآیند فرهنگی و اصلاح و تربیت در آن بیش از هر موضوع دیگری احساس می گردد.

وی هدف از اجرای برنامه‌های بازپروری و فرهنگی در زندان‌های کشور را بازگشت سعادتمندانه زندانیان به جامعه و مهمتر از آن عدم بازگشت به چرخه جرم عنوان کرد و آن را از افتخارات زندانبانی اسلامی به شمار آورد.

وی  تاکید کرد: رفتار با زندانیان می بایست بر اساس موازین شرع و قانون و با رعایت اخلاق اسلامی و حفظ شان و کرامت انسان‌ها باشد.

همچنین در این دیدار، سید حشمت الله حیات الغیب مدیر کل زندان‌های استان تهران گفت: بر اساس تحقیقات صورت گرفته، بیشتر افرادی که مرتکب جرم می شوند از سطح تحصیلی پایین برخوردار بوده، یا شغل مناسبی ندارند.

وی تصریح کرد:  بر همین اساس، گسترش و ارتقای آموزش‌های فرهنگی، تربیتی، تحصیلی، ورزشی و فنی حرفه‌ای از اهمیت بالایی برخوردار است و اهم برنامه‌های زندان‌ها را تشکیل می‌دهد.

وی افزود: در هیچ کدام از مدارکی که معتبر هستند و به زندانی ارائه می‌شود، نامی از زندان برده نشده، وی می تواند پس از آزادی با دریافت وام خوداشتغالی توسط مرکز مراقبت بعد از خروج وارد بازار کار و کسب حلال شود.

براساس این گزارش، سرپرست معاونت سلامت سازمان زندان‌ها در ادامه از اندرزگاهها، کارگاه‌های اشتغال و حرفه آموزی، کتابخانه و دارالقران این مرکز بازدید و ضمن دیدار با مددجویان با تعدادی از آنها پیرامون خواسته‌ها و مشکلاتشان به گفتگو نشست.

سرپرست معاونت سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان‌های کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر