کد خبر: 948629 A

سرپرست اردوی جهادی الکفیل:

سرپرست اردوی جهادی الکفیل با اشاره به برنامه‌های عید غدیرخم گفت: اعضای ناحیه کمیل و دوستان مجمع طلاب جهادی الکفیل برای ایام عید غدیر، برنامه‌های ویژه و متنوعی را برای مناطق محروم در نظر گرفته‌اند که انشالله چند روز پیش از عید غدیر خم، کاروان جهادی مجموعه الکفیل راهی مناطق محروم (دلگان سیستان و بلوچستان) خواهند شد.

به گزارش ایلنا،‌ حجت‌الاسلام سید امیر عبدالملکی، دلگان را یکی از محروم‌ترین مناطق دانست و گفت: در دهه ولایت، اعضای گروه با اجرای برنامه‌های فرهنگی، وظیفه تبیین فرهنگ غدیر را بر عهده دارند. 

وی افزود: در این ایام اقلام مورد نیاز منطقه مانند جهیزیه همراه کاروان جهادی به آن منطقه ارسال خواهد شد. همچنین یک هزار ۴۳۱ سبد کالا به مناسبت یک هزار چهارصد و سی ‌ویکمین سالگرد عید غدیر در این منطقه توزیع خواهد شد. 

وی ادامه داد: طی برنامه‌ریزی صورت گرفته، مقرر شده، تعدد ۱۵ هزار غذای گرم در ۳ وعده در عید غدیر، طبخ و توزیع شود.

حجت‌الاسلام عبدالملکی برگزاری مسابقات، جشن‌ها و محافل ویژه غدیر خم را از برنامه‌های این عید دانست و گفت: پیش از ۵۰ نفر از بانی‌های خیر برای اهدای جوایز (مانند سفر به مشهد مقدس) در این ایام اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی افزود: بسیجیان، طلاب و اصحاب رسانه نیز این کاروان را همراهی خواهند کرد که علاوه بر کمک، یک مستند برای انعکاس مشکلات این منطقه در فضای مجازی و رسانه تهیه شود.

سرپرست اردوی جهادی الکفیل با بیان اینکه نذورات و کمک‌های مردم در ایام کرونا رنگ و بوی جدیدی گرفت، افزود: به طور مثال مردم که پیش از این، نذورات خود را به صورت طبخ غذا در بین فقرا توزیع می‌کردند، با شیوع کرونا اقدام به اهدای کپسول اکیسژن در مناطق قرمز کردند. بنابراین مردم می‌توانند با توجه به شیوع این بیماری در ایام ماه محرم نذورات خود را به نیابت از حضرت سید الشهداء در این قالب اهدا کنند.

هر خانه یک حسینه خواهد شد

سرپرست اردوی جهادی الکفیل، معتقد است: ما نمی‌توانیم جلسات مذهبی را تنها در قالب فضای مجازی اجرا کنیم، باید این جلسات برگزار شود، اما در مدل جدید. به طوری که هر خانه یک حسینه باشد و هر فردی در منزل خود به عزاداری و مراسم مذهبی بپردازد.

حجت‌الاسلام عبدالملکی افزود: در جلسات بزرگتر باید فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل بهداشتی رعایت شود. در این راستا گروه جهادی الکفیل اقدام به تهیه ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده کرده است که بخشی از این وسایل در مناطق محروم و هیئت‌های مذهبی که بنا به برپایی مراسم مذهبی دارند، توزیع می‌شود. همچنین با همکاری مهندسان، تونل ضدعفونی کننده با کمترین قیمت تهیه و نصب شده است.

وی ادامه داد: تعدادی تب‌سنج‌ و محصولات بهداشتی تهیه شده تا در مناطق محروم و جلسات مذهبی مورد استفاده قرار گیرد.

سرپرست اردوی جهادی الکفیل از برگزاری جلسات مذهبی از طریق فضای مجازی خبر داد و گفت: به طور مثال هیئت سیده الحلما در کنار برگزاری جلسه حضوری برای اعضا، همین امکان را برای سایر مردم در فضای مجازی مهیا کرده است.

حجت‌الاسلام عبدالملکی از طبخ غذا به صورت بهداشتی خبر داد و گفت: غذاهای طبخ شده با اشعه UV ضدعفونی شده و به صورت بسته‌بندی بهداشتی توزیع می‌شود.

حجت‌الاسلام سید امیر عبدالملکی سرپرست اردوی جهادی الکفیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر