کد خبر: 948004 A

در گفت‌وگو با ایلنا اعلام شد؛

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه سامانه بارشی جدیدی وارد می‌شود که موجب افت دما در استان‌های شمالی و حاشیه دریای خزر می‌شود.

صادق ضیائیان در گفت‌و گو با خبرنگار ایلنا، اظهار کرد: امروز و فردا در ساعت بعد از ظهر و اوایل شب، برخی مناطق از آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، اردبیل و همچنین گیلان و مازندران انتظار رگبارهایی را داریم.

وی افزود: انتظار بارش رگباران باران را در ارتفاعات رشته کوه البرز مرکزی داریم و همچنین در استان‌های کرمان و هرمزگان به ترتیب در ارتفاعات جنوبی، ارتفاعات شمالی، شرقی و همچنین در جنوب سیستان و بلوچستان انتظار داریم شاهد رگبار باران و وزش باد باشیم.

ضیائیان با اشاره به اینکه انتظار وزش باد و رگبار باران را در ارتفاعات رشته کوه البرز واقع در استان تهران و البرز داریم، گفت: همچنین در جنوب استان تهران، جنوب سمنان، شمال استان اصفهان و استان مرکزی وزش باد شدید و در بعضی نقاط همراه با گرد و غبار  پیش‌بینی شده است.

به گفته‌ی ضیائیان در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه سامانه بارشی جدیدی وارد می‌شود که موجب افت دما در استان‌های شمالی و حاشیه دریای خزر می‌شود، همچنین با بارش‌هایی در استان‌های گیلان و مازندران همراه خواهد بود.

وی بیان کرد: این بارش‌ها در روز دوشنبه قابل توجه خواهد بود و در ساعت بعد از ظهر روز دوشنبه و سه شنبه رگبار باران را در استان‌های کرمان، هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان خواهیم داشت.

هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر