کد خبر: 947850 A

​رئیس کمیسیون بهداشت مجلس:

​رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی درباره زمان روشن شدن تکلیف برگزاری یا عدم برگزاری کنکور گفت: چون ما تصمیم گیرنده نیستیم نمی توانیم زمان را تعیین کنیم. ولی همکاران ما مصمم هستند که شاید اگر ستاد کرونا تصمیم نگیرد، یک طرح دوفوریتی بیاورند و جلوی تمام کنکورها را بگیرند که البته هنوز قطعی نشده است. این موضوع تا یکشنبه تعیین تکلیف می شود.

به گزارش ایلنا، حسینعلی شهریاری، در برنامه تلویزیونی پرسشگر درباره غیبت ۳۰ درصدی شرکت کنندگان در آزمون دکترای روز پنج شنبه و تکلیف برگزاری آزمون‌های سراسری اظهار کرد: بارها نظرات خودمان را به رئیس جمهور به صورت مکتوب اعلام کرده‌ایم و همینطور به وزیر بهداشت. مشکل ما این است که پروتکل می‌نویسیم اما در عمل اجرایی و عملیاتی نمی‌‌شود.

وی افزود: دیروز درحوزه‌های امتحانی مشکلات جدی وجود داشته و ضمن اینکه فقط تهران را نداریم، باید استان‌های گرمسیری مانند خوزستان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان را هم ببینیم.

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تصور کنید فردی چهارساعت ماسک بزند و در فضای سرپوشیده‌ای که نمی توان کولر را هم به علت انتقال آلودگی روشن کرد بنشیند و امتحان بدهد، خیلی ها هم رعایت نمی‌کنند گفت: فقط نوشتن پروتکل کافی نیست و نشان داده ایم توان اجرایی کردن آن را نداریم.

شهریاری با بیان اینکه ضمانت اجرایی برای اجرای پروتکل ها نداشته و نداریم گفت: وقتی اعلام شد همه جا بازگشایی شود خواستند که همه ماسک بزنند. همه مردم با این مشکلات اقتصادی توانایی خرید ماسک ندارند. به دولت گفته‌ایم ماسک رایگان در اختیار مردم قرار دهند.

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی افزود: یا مثلا می‌گوییم همه ماسک بزنند، اما مثلا در مترو چه طور نظارت می‌کنند که همه در واگن ها ماسک زده باشند.

وی درباره نامه نگاری با وزیر علوم و وزیر بهداشت گفت: بنده و منادی، رئیس کمیسیون آموزش نامه‌ای به وزیر علوم و وزیر بهداشت نوشتیم و قرار است امروز مجدد بررسی شود، تعدادی از نمایندگان هم نامه نوشته‌اند و دوباره نگرانی خود را اعلام کرده اند. اولویت اول سلامتی فرزندان ماست، قرار نیست به علت شرکت در کنکور در شرایط نامناسب، شماری از داوطلبان یا اعضای خانواده شان جان خود را از دست بدهند.

شهریاری با بیان اینکه با وضعیتی که داریم هیچ ضمانت اجرایی برای اجرای پروتکلپ‌ها نخواهیم داشت اظهار کرد: با این اقلیم گسترده و فرهنگ های مختلف و وضعیت اجرایی نمی‌توان همه پروتکل‌ها را رعایت کرد.

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی افزود: باید ابتدا بیماری را کنترل کنیم، بعد امتحانات را برگزار کنیم.

وی درپاسخ به اینکه نظر شما درباره تعطیلی دانشگاه‌ها چیست؟ گفت: به نظر بنده اگر کلاس‌های دانشگاه‌ها چندماه عقب بیفتد از تابستان سال آینده می توان کلاس ها را از سر گرفت.

شهریاری درباره زمان روشن شدن تکلیف برگزاری کنکور اظهار کرد: چون ما تصمیم گیرنده نیستیم نمی توانیم زمان را تعیین کنیم. ولی همکاران ما مصمم هستند که شاید اگر ستاد کرونا تصمیم نگیرد، یک طرح دوفوریتی بیاورند و جلوی تمام کنکورها را بگیرند که البته هنوز قطعی نشده است. این موضوع تا یکشنبه تعیین تکلیف می شود.

دانشجو کمیسیون بهداشت کنکور مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر