کد خبر: 947493 A

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی:

​حجت الاسلام و المسلمین محمد قمی با تأکید بر این نکته که تأمین سلامت مردم در هیئات مذهبی خط قرمز سازمان تبلیغات اسلامی است گفت: برگزاری مراسم دعای عرفه در سرار کشور نمونه‌ای موفق از برپایی هیئات مذهبی با رعایت پروتکل های بهداشتی است.

به گزارش ایلنا به نقل از  روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین محمد قمی با اشاره به برگزاری مراسم دعای عرفه در سراسر کشور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اذعان کرد: برگزاری مراسمات مختلف دعای عرفه در کشور با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، مانند مراسم حسینیه هدایت و مراسم مصلای اهواز، نمونه‌ای از توانایی متدینین برای برگزاری هیئات مذهبی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

وی در ادامه افزود: تأمین سلامت مردم در هیئات مذهبی ماه محرم و صفر، هدف و خط قرمز ما است ولی در عرفه ثابت شد برگزاری این آئین های مذهبی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکان پذیر است و مقصود ما از توانایی برپایی هیئات در ماه محرم، چنین اتفاقاتی است.

 رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: زمانی‌که می‌توانیم شعائر مذهبی و دینی را در کنار رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی حفظ کنیم، سخن گفتن از تعطیلی و حذف مناسک نشان‌دهنده عدم اطلاع و یا از روی تعمد است.

​حجت الاسلام و المسلمین محمد قمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر