کد خبر: 947086 A

مرحله دوم ارسال تجهیزات اطفای حریق جنگل‌ها به ۱۱ استان حاشیه رشته کوه زاگرس انجام شد.

به گزارش ایلنا، مسعود منصور - رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - در مراسم ارسال تجهیزات اطفای حریق جنگل ها به استان‌های حاشیه زاگرس، با اشاره به اینکه در ماه گذشته نیز طی یک مرحله تجهیزات اطفای حریق شامل تجهیزات انفرادی به استان‌های کشور ارسال شده بود، گفت: در این مرحله نیز بیش از ۱۶ هزار قلم جنس در ۸ نوع از جمله لباس، کفش، کلاه و دستکش، دمنده، آتش کوب و فلکس بک (آبپاش کوله ای) تجهیزات اطفای حریق انفرادی در اختیار همکاران و جوامع محلی که به ما در امر اطفای حریق کمک خواهند کرد، قرار می‌گیرد.

منصور افزود: اولویت اصلی ما جلوگیری از بروز حریق است اما این تجهیزات مورد نیاز و ضروری است و امیدواریم قبل از فصل پاییز که برخی مراتع و جنگل‌های استان‌ها قابلیت آتش سوزی را دارند، یک مرحله دیگر نیز ادارات کل استان‌های خود را در شهریور ماه با مساعدت سازمان برنامه و بودجه کشور تجهیز کنیم.

وی اضافه کرد: این تجهیزات به همکاران و مردم کمک می‌کند حریق را با حفظ سلامتی خود اطفا کنند.

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور تاکیدکرد: البته نیاز ما بیش از این است و به همین دلیل استان‌ها مجاز هستند با بسیج و جوامع محلی برای دیدبانی و کنترل مناطق توافق کنند و قرارداد ببندند.

وی همچنین از سازمان برنامه و بودجه خواست کمک کند تا تجهیزات اطفای حریق بیشتری در اختیار استان‌ها قرار گیرد.

افزایش پوشش گیاهی آمار آتش سوزی را بالا برد

سرهنگ علی عباس‌نژاد - فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور - نیز گفت: امسال با توجه به میزان بارش‌ها رویش گیاهی در منابع طبیعی افزایش یافت و پس از فروکش کردن مرحله اول شیوع کرونا، شاهد افزایش حضور هموطنان در منابع طبیعی و در نتیجه افزایش آمار آتش سوزی بودیم.

وی افزود: با توجه به اینکه همیاران طبیعت کمک زیادی به موضوع اطفای حریق منابع طبیعی می‌کنند نیاز به تجهیز این افراد بود. به همین دلیل سال گذشته و امسال بخشی از اعتبارات تجهیز یگان حفاظت منابع طبیعی به خرید تجهیزات اطفای حریق تخصیص یافت.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، عباس نژاد درپایان گفت: سال گذشته تجهیزات خریداری شده بین استان ها توزیع شد و امسال هم ماه قبل یک مرحله از این تجهیزات در اختیار استان‌ها قرار گرفت و امروز نیز مرحله دوم این تجهیزات در اختیار استان‌ها و یگان حفاظت استان‌ها قرار گرفت که محور اصلی آن تحویل به نیروهای مردمی همیار طبیعت در استان‌های حاشیه زاگرس است.

، مسعود منصور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر