کد خبر: 946594 A

در دیدار محمودی با سفیر افغانستان مطرح شد؛

در دیدار سفیر جمهوری اسلامی افغانستان در ایران با مدیر کل و دبیر کمیسیون ساماندهی اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، موضوعات آغاز تثبیت هویت اتباع افغانستانی، در اختیار قرار دادن مکان های مناسب در برخی از استانها جهت انجام پروژه مذکور و آمادگی جهت قانونمند کردن حضور مهاجرین در ایران مطرح شد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، این دیدار با حضور عبدالغفور لیوال سفیر افغانستان و هیئت همراه در اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور به منظور اجرایی نمودن پروژه تثبیت هویت اتباع افغانستانی برگزار شد.

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور موافقت و همکاری خود را مبنی بر آغاز تثبیت هویت اتباع افغانستانی اعلام نمود و تاکید کرد با در اختیار قرار دادن مکان های مناسب در برخی استانها، به زودی پروژه مذکور آغاز می گردد و بر اجرای دقیق و اهمیت آن تاکید نمود.

وی در بحث ساماندهی اتباع و مهاجرین خارجی اشاره کرد: باتوجه به جلسه و مصوبات کمیسیون ساماندهی اتباع خارجی، اتباعی که دارای گذرنامه خانواری منقضی شده هستند در حال حاضر بدون مجوز محسوب می شوند و باید تعیین تکلیف شوند، لذا دولت جمهوری اسلامی ایران فقط به افرادی که بصورت قانونی در کشور حضور دارند خدمات ارائه  می دهد.

مهدی محمودی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر