کد خبر: 946343 A

سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور پیامی درگذشت مهدی طالب استاد پیشکسوت دانشگاه تهران را تسلیت گفت.

به گزارش ایلنا، متن این پیام به شرح ذیل است:

درگذشت مهدی طالب را به خانواده ایشان و جامعه علمی کشور به ویژه اساتید، دانشجویان و دانش آموختگان علوم اجتماعی و به طور خاص جامعه شناسان فرهیخته کشور تسلیت عرض می کنم.

استاد طالب از اساتید دغدغه مند نسبت به مسائل ایران بود که در زمینه جامعه شناسی تالیفات متعددی از خود مانند جامعه شناسی اعتبارات روستائی در ایران، مدیریت روستایی در ایران، کتاب تامین اجتماعی، شیوه ‌های علمی مطالعات اجتماعی و جامعه شناسی روستایی به یادگار گذاشت و نقش و تلاش های موثری در پیشرفت جامعه شناسی روستایی در کشور داشت.

مهدی طالب فردی دانشگاهی و از اهالی علم جامعه شناسی در ایران بود که این رشته را به خوبی و بر اساس مطالعات میدانی می شناخت و به دنبال گره گشایی از جامعه ایرانی و در خدمت اهداف متعالی انقلاب اسلامی بود.

این استاد فقید دانشگاه؛ فردی دانشجو پرور و استاد پرور بود که فقط معلم دانشگاهی نبود و برای دانشجویان خود معلم زندگی بود و در حل مشکلات ایشان مانند یک پدر، دلسوزی داشت و ایشان معلم چند نسل از اساتید، فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته جامعه شناسی در ایران بوده است.

درگذشت این استاد متعهد و سخت کوش را به خانواده محترم ایشان تسلیت گفته و برای دکتر مهدی طالب از خداوند متعال طلب رحمت و مغفرت واسعه دارم.

 

پدر خانواده دانشگاه تهران شورای عالی انقلاب فرهنگی مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر