کد خبر: 945913 A

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: به هر زوج فرهنگی ۱۶۰ میلیون تومان و به هر فرهنگی ۱۰۰ میلیون تومان بابت ساخت مسکن تسهیلات داده می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «گودرز کریمی‌فر» مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در پخش زنده شبکه خبر درباره ارائه وام مسکن به فرهنگیان گفت: مبلغی تسهیلات برای زوجین فرهنگی در نظر گرفته شده که  پرداخت تسهیلات ساخت مسکن به زوجین فرهنگی(زن و شوهر هر دو معلم) در کلانشهر تهران سقف ۱۶۰ میلیون تومان است.همچنین این تسهیلات و یا وام احداث مسکن در مراکز استان‌ها و شهرهای با جمعیت بیش از  ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۱۲۰ میلیون تومان و در سایر شهرها برای زوجین فرهنگی، ۱۰۰ میلیون تومان اعلام شده است.

وی ادامه داد: اما پرداخت این تسهیلات برای فرهنگیانی که همسرشان غیرفرهنگی است در تهران ۱۰۰ میلیون تومان، در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۸۰ میلیون تومان و در سایر شهرها ۶۰ میلیون تومان با کارمزد ۱۲ درصد است.

کریمی‌فر درباره شرایط اخذ تسهیلات توضیح داد: این تسهیلات کم‌بهره به کلیه فرهنگیانی که پروانه ساخت به نامه خودشان باشد و مجوز از شهرداری دارند، تعلق می‌گیرد. همچنین تعاونی سراسر کشور در ۳۲ استان ۷۵۰ منطقه آموزشی هم می‌تواند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش درباره وام خرید مسکن گفت: وام خرید مسکن در تهران ۶۰ میلیون تومان، در مراکز استان ۵۰ میلیون و سایر مناطق کشور ۴۰ میلیون تومان است. علاوه بر این وام مسکن ما یک وام مرابحه داریم که با بازپرداخت ۵ ساله و کارمز ۱۲ درصد به همه فرهنگیان به مبلغ ۶۰ میلیون تومان داده خواهد شد و هم اکنون در سراسر کشور در حال اجراست. البته شرط آن، این است که فرد قبلا از این سرفصل استفاده نکرده باشد.

کریمی‌فرد گفت: میزان ۴ هزار میلیارد تومان برای تسهیلات مسکن پیش‌بینی شده که بانک عامل آن بانک ملی و تمام شعب آن در سراسر کشور است.

فرهنگیان وام مسکن فرهنیگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر