کد خبر: 945866 A

نوید استاندار تهران به واحدهای تولیدی؛

استاندار تهران با اشاره به پرداخت ۹۴۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی از روند رو به رشد پرداخت تسهیلات وام کرونا از سوی بانک ها در استان تهران خبر داد.

به گزارش ایلنا، انوشیروان محسنی بندپی با اشاره به پرداخت تسهیلات کرونا اظهار داشت: تحریم های ظالمانه دشمنان و شرایط اقتصادی ناشی از کرونا ضرورت حمایت از واحدهای اقتصادی و تولیدی را بیشتر کرده، از اینرو دولت تسهیلاتی را به واحدهای تولیدی اختصاص داد.

وی در مورد میزان پرداخت این تسهیلات در استان تهران افزود: در پی پیگیری های مجدانه از طریق تشکیل جلسات و نامه نگاری با دستگاهای مرتبط و ارسال پرونده درخواست به بانک ها، شاهد رشد سریع پرداخت وام تسهیلات کرونا هستیم.

استاندار تهران با اشاره به آخرین آمار موجود در این زمینه گفت: تا یک هفته قبل ۱۶ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده بود که طی این هفته با همکاری بانک ها این رقم به ۹۴۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

محسنی بندپی ادامه داد: تا امروز تعداد ۲۱ هزار و ۶۶۱ فقره پرونده درخواست وام کرونا به بانک ها ارسال شده است و در نتیجه این روند ۱۳۹ هزار و ۸۱۲ نفر تثبیت اشتغال صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: همه دستگاه های اجرایی و بانک ها در مورد جذب حداکثری این تسهیلات اقدامات لازم را به عمل آورند تا زمینه فعالیت واحدهای تولیدی در شرایط موجود تسهیل شود.

استاندار تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر