کد خبر: 945165 A

مدیرکل آموزش‌وپرورش خوزستان گفت: ۱۰ هزار و ۲۸۲ آموزگار در طرح خیرین آموزشی شرکت کرده و ۳۰۱ هزار و ۲۵۰ ساعت کلاس آموزشی در این طرح برگزار شد.

به گزارش ایلنا، کورش مودت با اشاره به اینکه طرح خیرین آموزشی هرساله در مدارس ابتدایی اجرا می‌شود. در این طرح معلمان علاقه‌مند به امر آموزش بیشتر از ساعات موظف خود برای آموزش دانش آموزان لازم التوجه وقت می‌گذارند و بدون دریافت هزینه به دانش آموزان آموزش رایگان می‌دهند.

وی ادامه داد: در سال تحصیلی ۹۹-۹۸بیش از۲هزار آموزشگاه ابتدایی مجری طرح خیرین آموزشی بودند و بیش از ۱۶۵هزار دانش‌آموز در این طرح آموزش رایگان دریافت کردند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش خوزستان در پایان گفت: طرح خیرین آموزشی باهدف کاهش افت تحصیلی، تکرار پایه، پیشگیری از ترک تحصیل، افزایش پوشش تحصیلی، مشارکت آموزگاران در تشکیل کلاس‌های تقویت بنیه علمی دانش آموزان لازم التوجه، بهبود کیفیت تحصیلی این دانش آموزان به‌ویژه در مناطق محروم و ارتقای سطح علمی آن‌ها اجراشده است.

گفتنی است؛ در سال تحصیلی ۹۸-۹۷بیش از ۲هزار مدرسه ابتدایی مجری طرح خیرین آموزشی بودند و بیش از ۹هزار آموزگار در این طرح مشارکت داشتند و ۱۴۰هزار و ۳۳۸دانش‌آموز ابتدایی و ۴۴۸هزار و ۲۱۱ساعت آموزش رایگان ارائه شد.

ارتقای سطح پوشش دانش آموزان کورش سال تحصیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر