کد خبر: 945087 A

معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان با اشاره به برگزاری کمپین دانشحویی در خانه بمانیم و جشنواره‌هایی از قبیل مسابقه بهداشت روانی، ادبی هنری ترم کرونایی گفت: برگزاری این گونه مراسم‌ها کرونا را در تاریخ ثبت کرد و برای آیندگان امکان مطالعه این دوران را فراهم کرد.

به گزارش ایلنا، در سی و یکمین گردهمایی روسای مراکز مشاوره دانشگاه‌ها که به شکل جلسه مجازی از محل دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد محمدرضا علم گفت: دانشجویان با تولید آثار علمی، ادبی هنری در زمینه کرونا برگه هایی از تاریخ بشری را خلق کردند.

معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان گفت: هر شعر، نقاشی، کاریکاتور، پوستر، پادکست و امثال آن در دهه‌های بعدی می‌تواند به عنوان سندهای تاریخی از دوران کنونی مورد استفاده محققان قرار گیرد بنا براین برگزاری این گونه مراسم‌ها بسیار مهم بود.

علم مراکز مشاوره دانشگاه‌ها را از نخستین بخشهای درگیر با بحث کرونا دانست که با شیوع کرونا فعالیت این مراکز چند برابر شد و این مراکز به دانشجویان و خانوادههایشان در مقابله با کرونا کمک کردند.

وی با قدردانی از خدمات مراکز مشاوره دانشجویی برای حمایت های روانی اجتماعی از دانشجویان در مقابله با شیوع این بیماری نوظهور گفت: باید برای مقابله اثر بخش با این پدیده تازه باید روش های خلاق و تازه ای مورد استفاده قرار گیرد زیرا روش های سنتی جوابگو نیست.

 معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان افزود: برای مثال اشتراک یک فیلم کوتاه در شبکه های اجتماعی از تجربه واقعی یک دانشجو در مقابل با کرونا بسیار بیشتر از دهها صفحه مطلب جذاب و اثر بخش خواهد بود.

 در ادامه این نشست چند تن از روسای مراکز مشاوره دانشگاه‌های کشور دیدگاه‌های خود را مطرح کردند.

دانشجو شبکه های اجتماعی شهید بهشتی مراکز مشاوره معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر