کد خبر: 944735 A

شهرداری تهران در نظر دارد پویش «قربانی در قربان، اطعام در غدیر» را با هدف توزیع گوشت قربانی میان مستمندان و اطعام آنها در عید غدیر برگزار کند.

به گزارش ایلنا،  محسن فتاحی، مدیرکل فرهنگی معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با اعلام این خبر درباره پویش «قربانی در قربان، اطعام در غدیر» گفت: به مناسبت عید قربان شهرداری تهران در نظر دارد طی هماهنگی با ۱۱۰ مسجد، نذورات قربانی شهروندان را به هر شکلی که آنها ارائه می کنند چه دام زنده چه گوشت قربانی و چه مبلغ برای قربانی، دریافت و با کمک کمیته امداد امام خمینی (ره) بین نیازمندان تقسیم کند.

او افزود: اگر شهروندی می خواهد که نذرش همان روز به شکل غذا و یا گوشت توزیع شود این کار انجام می شود و در صورت درخواست؛ نذورات او به شکل کاملا بهداشتی نگهداری و  در عید غدیر به صورت غذای آماده میان مردم توزیع خواهد شد.

معاون فرهنگی معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، با بیان اینکه «یکی از فضیلت عید قربان، قربانی کردن است» است گفت:  یکی از اعمال خاص عید غدیر هم اطعام است و مردم می توانند با یک تیر دو نشان بزنند؛ هم از فضیلت قربانی در عید قربان بهره ببرند و هم اطعام عید غدیر را داشته باشند. تلاش بر این است که این غذاها و گوشت قربانی در محلات محروم توزیع شود و البته در این مسیر از بانک اطلاعاتی کمیته امداد و سایر خیریه ها برای رساندن غذا و گوشت قربانی به نیازمندان بهره خواهیم گرفت.

فتاحی گفت: طبق برنامه ریزی ما در ۱۱۰ مسجد منتخب که نذورات مردم جمع آوری می شود با کمک سایر بانیان، علاوه بر نذورات مردم با هماهنگی یک بانی در هر مسجد حداقل ۳۱۳ پرس غذا طبخ و میان مردم توزیع خواهد شد و نذورات مردمی هم به شکل های دیگر توزیع می شود. برآورد این است که حجم بالایی از نذورات در این روز جمع آوری می شود.

او درباره این که کدام مسجدها انتخاب شده اند گفت: لیست مساجد منتخب بعد انتخاب نهایی و هماهنگی های انجام شده اعلام خواهد شد.

براساس گزارش پایگاه شهر، فتاحی درباره برنامه های شهرداری برای محرم هم گفت: برای محرم منتظر اعلام نظر نهادهای بالادستی و پروتکل های اعلامی آنها هستیم تا طبق آن مراسم محرم را برگزار کنیم. اما به هر صورت این مراسم ها به هر شکلی که برگزار شوند، تمامی دستورالعمل های بهداشتی در آن رعایت خواهد شد.

عید قربان شهرداری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر