کد خبر: 944377 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه وضعیت استان خراسان رضوی همچنان قرمز است، از تشدید نظارت‌ها و ایجاد نقاهتگاه در پیک دوم کرونا در این استان خبر داد.

«حسن جعفری» معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره آخرین وضعیت بیماری کرونا در این استان گفت: متاسفانه استان خراسان رضوی همچنان در وضعیت قرمز است.

وی با اشاره به افزایش آمار فوتی‌ها و بستری شدگان در این استان طی روزهای اخیر ادامه داد: متاسفانه با افزایش آمار بستری‌شدگان در روزهای اخیر مواجه بودیم و این برای ما نگران کننده است. 

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خراسان رضوی با تاکید بر رعایت مراقبت‌های فردی و مسائل بهداشتی خاطرنشان کرد: افزایش مراجعه کنندگان به حوزه اورژانس و بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و محدودیت‌هایی که در این زمینه داریم قطعا در کیفیت درمان اثرگذار خواهد بود از همین رو از مردم خواستاریم تا فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک را جدی گرفته و مسائل بهداشتی را رعایت کنند.

جعفری با اشاره به وضعیت کادر درمان در پیک دوم شیوع کرونا تصریح کرد: متاسفانه در کادر درمانی هم شاهد هستیم تعدادی به شهادت رسیده‌اند و تعدادی هم مبتلا شده‌اند و تعداد باقی مانده از کادر درمان در شرایط بسیار سختی خدمت ارائه می‌دهند، بنابراین هرچه مردم بیشتر رعایت کنند، کمتر مراجعه به کادر درمان خواهیم داشت و کادر درمان نیز می‌تواند خدمات بهتری را به بیماران ارائه دهد. 

وی همچنین درباره اجرای پروتکل‌ها گفت: طرح افزایش نظارت بر پروتکل‌ها قراراست با جدیت بیشتری دنبال شود، قرار است با افرادی که به نوعی سهوی یا عمدی پروتکل‌ها را در اماکن و اصناف رعایت نمی‌کنند برخوردهای شدیدتری صورت بگیرد و همچنین شهردار مشهد نیز در حوزه اماکن عمومی و حمل و نقل درون شهری طرحی برای اجرای بیشتر پروتکل ها ارائه کنند تا نظارت بیشتر و خاص‌تری داشته باشیم. 

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: تاکنون 38 هزار بازدید از اماکن صورت گرفته است و 4 هزار و 600 اخطار صادر و 152 مورد پلمپ صورت گرفته است، اما همانطور که گفتم مقرر شده است تا نظارت‌ها افزایش پیدا کند و برخورد با اصنافی که رعایت نمی‌کنند، بیشتر شود. 

جعفری تاکید کرد: در روزهای گذشته اولین نقاهتگاه بعد از موج اول راه‌اندازی شده است و تعدادی از بیماران به این نقاهتگاه‌ها منتقل می‌شوند و قصد داریم از ظرفیت این نقاهتگاه‌ها برای بیماران کرونایی استفاده کنیم.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خراسان رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر