کد خبر: 944167 A

همزمان با ایام فرخنده سالروز ازدواج آسمانی و ملکوتی حضرت علی بن ابیطالب (ع)با حضرت فاطمه زهرا (س)چهارصدمین مرکز نیکوکاری استان تهران در شهرک شاهد بعثت توسط مدیر کل کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) استان تهران افتتاح شد.

به گزارش ایلنا، سید ابوالفضل پرپنچی هدف از افتتاح مراکز نیکو‌کاری را هم افزایی، نهادینه سازی و توسعه توزیع فرهنگ احسان و نیکوکاری بین آحاد مختلف جامعه به ویژه خیرین در راستای حل مشکلات جامعه هدف دانست و اظهار داشت: استفاده از توانمندی و ظرفیت های بالقول و بالفعل خیران در کنار کمک های مادی و معنوی کمیته امداد می تواند گام مثبتی در نیل به خدمت، تسهیل و تسریع در رفع مشکلات و آسیب های اجتماعی و خاص محرومان و نیازمندان را موجب نماید. 

وی مراکز نیکوکاری را جبهه اصلی و خط مقدم صحنه ی مبارزه با فقر و پیشتاز و جلودار رسیدگی به محرومان دانسته و اظهار امیدواری کرد با افزایش این مراکز به عدد هزار تا پایان سال بتوانیم ارائه خدمات به مردم را به دست مردم سپرده و در این راستا استفاده از ظرفیت های گروههای جهادی،بسیج،مساجد،خیران،معنمدین محلی و هم افزایی آن  باکمیته امداد موجبات ارائه خدمات بهینه و هدفمند به نیازمندان را فراهم می سازد.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران مراکز نیکو کاری را پل ارتباطی بدون واسطه بین نیکوکاران، خیران و نیازمندان توصیف و بیان داشت اگر خدمات ارائه شده به نیازمندان به صورت صحیح اطلاع رسانی گردد اعتماد عمومی مردم ،خیرین و همه عزیزانی که در جبهه مبارزه با فقر گام برمی دارند را مضاعف نموده و موجبات حمایت های مادی و معنوی بالای آنان را فراهم می سازد.

وی در پایان ضمن تشکر از آحاد مردم جامعه به خصوص مردم مومن و متدین تهران بزرگ که در برحه های حساس به مواسات بحث همدلی در کنار همدیگر با تعامل، مهربانی و ارتقای فرهنگ انفاق و نیکو کاری توانستند بخشی از آلام نیازمندان را در مباحثی ماننده مبارزه با فقر، مبارزه با ویروس منحوس کرونا و... تسکین بخشند از پخت و توزیع یک میلیون و شصت پرس غذای گرم در ماه مبارک رمضان، تهیه و توزیع چهار صدوسی هزار بسته اقلام و مواد غذایی، تهیه و توزیع مواد بهداشتی و ضدعفونی کننده در راستای مبارزه با ویروس منحوس کرونا، اهدای جهیزیه ، تامین  و پرداخت هزینه های تحصیلی مددجویان نیازمند، تامین و پرداخت هزینه های بیمارستان نیازمندان، کمک در ایجاد اشتغال، پرداخت تسهیلات، مشاوره در مباحث فرهنگی، اجتماعی با کمک مراکز نیکوکاری خبر داد.

حامد خیرخواهان رییس مرکز نیکوکاری شهدای مدافع حرم نیز در حاشیه این مراسم ، مراکز نیکو کاری را محملی نقش آفرین برای حضور و مشارکت کار آمدتر مردم در امورات خیر دانست و گفت مرکز ثقل، محور و پایگاه اینگونه محامل مساجد هستند.

وی شناسایی، ارتباط و تعامل با افراد تاثیرگذار مانند خیرین، معتمدین محلی و منطقه ای، نهادها و سازمان های دولتی و غیردولتی به منظور بهره وری موثرتر از پتانسیل های ذیقیمت آنها در راستای حل مشکلات محرومان را نقطه عطف خدمت رسانی به نیازمندان دانست و آن را مایه مباهات و تفضل الهی در خدمتگزاری  و نوکری مردم مطرح نمود.

رییس مرکز نیکوکاری شهدای مدافع حرم مردم مومن، شریف و همیشه در صحنه  را دعوت به انفاق ومساعدت  در امورات خیر و خداپسندانه کرده و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۱۸۱۹۵۹ را جهت واریز کمک های نقدی هموطنان عزیز اطلاع رسانی کرد.

مرکز نیکوکاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر