کد خبر: 944067 A

دبیر رویداد کروناروایت اعلام کرد:

دبیر رویداد کروناروایت اعلام کرد: ۷ هزار و ۷۴۳ اثر در سامانه کروناروایت ثبت شده است و مدیران بخش‌های مختلف، فرایند انتخاب آثار را آغاز کرده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از وبدا، محمد کیاسالار ضمن قدردانی از کلیه افراد و نهادهای همراه کروناروایت، به توافق با دبیران جشنواره‌های سینمایی امسال برای حضور ویژه کروناروایت در آن رویدادها اشاره کرد و گفت: آثاری که در بخش کرونا به روایت سینما انتخاب شود، در جشنواره‌‌ های بین‌المللی سینماحقیقت، فیلم کوتاه تهران و فیلم‌های کودک و نوجوان حضور خواهد یافت و داوری خواهد شد.

دبیر کروناروایت همچنین از توافق با بنیاد سینمایی فارابی و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برای ساخت آثار سینمایی مستقل و مبتنی بر مجموعه راش‌ ها و روایت‌ های منتخب کروناروایت خبر داد و گفت: سازمان اسناد و کتابخانه ملی نیز برای ثبت روند و رویداد کروناروایت اعلام آمادگی کرده است.

کیاسالار با اشاره به آثار متنوع و متعددی که در بخش «کرونا به روایت تصویر» ثبت شده، گفت: در این بخش نیز با خانه هنرمندان ایران توافق شده است تا دو نمایشگاه از آثار منتخب برپا شود که اولین نمایشگاه در حوالی روز پزشک از ۲۴ مرداد تا ۱۰ شهریور به صورت محدود در یک گالری برگزار می‌شود و دومین نمایشگاه به شکل فراگیرتری در پاییز برپا می‌شود و در آن تمام گالری‌ های خانه هنرمندان به آثار منتخب «کرونا به روایت تصویر» اختصاص خواهد یافت. 

دبیر کروناروایت همچنین از گفتگو با دبیران برخی جشنواره‌های متناظر (مانند کروناداستان) برای جلب آثار برتر آنها به منظور گنجاندن در مجلدات کروناروایت خبر داد و گفت: همچنین در تفاهمی که با ریاست مرکز استعدادهای درخشان وزارت بهداشت داشتیم، قرار شد موضوع روایت کرونا در المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشور گنجانده شود تا آثار برتر دانشجویی نیز در کتاب کرونا به روایت علوم انسانی سلامت گردآوری و ثبت و ضبط شود.

محمد کیاسالار در خصوص زمان و شیوه برگزاری اختتامیه کروناروایت نیز بیان کرد: در شورای سیاستگذاری، ماه آبان‌ برای برگزاری اختتامیه انتخاب شده است و بر حسب اینکه در آن زمان ستاد ملی کرونا اجازه برگزاری مراسم و گردهمایی را بدهد یا ندهد، اختتامیه به شکل فیزیکی یا مجازی برگزار خواهد شد.  

دبیر کروناروایت در پایان با اشاره به این موضوع که شعار سال‌های اخیر همواره پیرامون حمایت از تولید داخلی بوده است، تصریح کرد: با یک شرکت اصیل ایرانی در خصوص حمایت مالی از پروژه کروناروایت گفتگوهایی داشته‌ایم که پس از نهایی شدن مذاکرات و عقد قرارداد رسمی در این زمینه اطلاع‌رسانی خواهد شد. 

وی همچنین با اشاره به ایده اولیه کروناروایت که مستندسازی کرونا در ۱۰ روایت بود، اظهار کرد: در تفاهمی که با یک شرکت مهندسی فعال در عرصه دیجیتال داشته‌ایم، قرار شده است محتوای کروناروایت به شکل کتاب الکترونیکی با فرمت ePUB3 نیز عرضه شود؛ یعنی علاوه بر متن و تصویر، در کتاب‌های کروناروایت از فیلم و پادکست و لینک و محتوای تعاملی نیز استفاده کنیم و کتاب‌هایی چندرسانه‌ای داشته باشیم که خوانندگانش هنگام مطالعه کتاب، تجربه‌ای همانند مشاهده یک مستند داشته باشند و امکان رجوع به منابع خارج از کتاب نیز با استفاده از لینک‌ های موجود فراهم باشد.

انتهای پیام/
ایران سلامت کتاب الکترونیکی سازمان اسناد حمایت از تولید داخلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر