کد خبر: 944065 A

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ابتدای سفر دو خود به شیراز، از دو بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) و نمازی، به عنوان مراکز درمانی ارائه خدمت به بیماران کروناویروس، به صورت شبانه بازدید کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از وبدا، قاسم جان بابائی معاون درمان وزارت  بهداشت که با همراهی  عبدالخالق کشاورزی، مدیرکل دفتر ارزیابی فناوری سلامت، استاندارد و تعرفه های وزارت بهداشت به شیراز سفر کرده است، پس از استقبال  مهرزاد لطفی رییس دانشگاه و دکتر علی اکبری معاون درمان دانشگاه در فرودگاه شیراز، ابتدا در بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) حضور یافت.

او با حضور دربخش های مختلف این بیمارستان، به عنوان مرکز درمان بیماران مبتلا به کرونا در شیراز، با بیماران و تیم های پزشکی گفت و گو کرده و نحوه ارائه خدمت به بیماران را از نزدیک ارزیابی کرد.

 جان بابائی همچنین در بازدید از بیمارستان نمازی شیراز که هم اکنون بخشی از این بیمارستان به درمان مبتلایان به کرونا اختصاص دارد، فرآیندهای ارائه خدمت به بیماران را پایش کرد.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه این دو بازدید گفت: بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) که به صورت ویژه به درمان بیماران کرونا اختصاص دارد، از نظر کارکنان، پزشکان عمومی و متخصص و تیم پرستاری، مسلط به کار درمان بیماران هستند و به خوبی ارائه خدمت می کنند.

معاون درمان وزیر بهداشت با بررسی موضوعات مربوط به نیروی انسانی، نوبت کاری پزشکان و پرستاران، ویزیت پزشکان، تجهیزات و ملزومات پزشکی، نحوه برخورد با بیماران مبتلا به کروناویروس و دغدغه های تیم های درمانی به ارزیابی این دو مرکز درمانی پرداخت.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه برنامه‌های سفرخود، به شهرستان مرودشت سفر کرده و با حضور در بیمارستان شهید مطهری، از روند ارائه خدمت به بیماران مبتلا به کرونا، بازدید کرد

جان بابائی با مثبت ارزیابی کردن این بازدید، خدمات کادر درمان در این بیمارستان را در حد عالی توصیف کرد.

او اظهار کرد: تیم‌های درمانی در این مرکز توانمند بوده و خدمات رضایت بخشی به بیماران ارائه می‌شود.

معاون درمان وزیر بهداشت در نشست مشترکی با نمایندگان مردم شیراز و کوار در مجلس شورای اسلامی، رئیس و مسوولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با اولویت‌های آنان در زمینه توسعه خدمات سلامت در فارس آشنا شد.

جان بابائی در نشست همفکری با دکتر جعفر قادری و ابراهیم عزیزی نمایندگان مردم شیراز و مهندس عبدالعلی رحیمی نماینده مردم سروستان، خرامه و کوار در مجلس شورای اسلامی، عبدالخالق کشاورزی  مدیرکل دفتر ارزیابی فناوری سلامت، استاندارد و تعرفه خدمات سلامت وزارت بهداشت، مهرزاد لطفی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز و اعضای هیات رئیسه دانشگاه، گفت و گو و تبادل نظر کرد.

جان بابائی در این نشست ضمن دریافت نظرات و پیشنهادات نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مسوولان دانشگاه، نسبت به پیگیری موارد مطرح شده قول همکاری داده و حمایت خود را از پیگیری برای توسعه تجهیزات پزشکی در استان فارس اعلام کرد.

او در خصوص بهره برداری از فاز نخست پروژه مگا آی سی یو در بیمارستان شهید فقیهی، از برنامه ریزی برای بهره برداری از فاز دوم این پروژه در ماه های آینده خبر داد.

معاون درمان وزیر بهداشت همچنین با اشاره به بازدید انجام شده از بیمارستان حاج محمد اسماعیل امتیاز و فوریت‌های جراحی شهید رجایی، پیگیری برای پیشبرد پروژه اورژانس این بیمارستان را از برنامههای پیش رو عنوان کرد.

جان بابائی با ارائه توضیحاتی در خصوص راه اندازی بیمارستانهای جدید و برنامه پزشک خانواده به عنوان دو محور این نشست همفکری، بر ضرورت اصلاح زیرساختها برای بیمارستانهای جدید و فرآیندهای پزشک خانواده تاکید کرد.

او اظهار کرد: با توجه به بازدیدهایی که از برنامه پزشک خانواده در دیگر کشورها داشتهام، معتقدم این برنامه میتواند برای نظام سلامت بسیار کمک کننده باشد، اما لازم است برخی فرآیندها اصلاح شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این نشست ضمن تاکید بر ملی شدن برنامه پزشک خانواده با هدف بهبود فرآیندهای این برنامه، گفت: با توجه به اهمیت و نقش پزشکان خانواده در سلامت مردم، از مسئولان و نمایندگان مردم میخواهیم این موضوع را در سطح ملی پیگیری کنند.پروژههای در دست اجرا، صدور مجوزها، مشکلات مربوط به بیمارستان های قدیمی استان، اعتبارات، هزینهها و ساخت پروژه‌های جدید سلامت در استان، دیگر موضوعاتی بود که از سوی رییس دانشگاه در این نشست مطرح شد.

جعفر قادری نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تقدیر از خدمات حوزه سلامت فارس و حضور معاون درمان وزیر بهداشت در استان، با اشاره به خدمات استان فارس به استانهای همجوار کشور، بر ضرورت توسعه سرانه خدمات درمانی فارس تاکید کرد. 

وی با تبیین جایگاه بین المللی شیراز، ارتقای این جایگاه را نیازمند نگاه ویژه مسوولان دانست تا بسترهای توسعه خدمات و پیشرفت ها فراهم شود.

این نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی راه اندازی بیمارستانهای جدید برای افزایش دسترسی مردم به خدمات را یک اولویت خواند.

 ابراهیم عزیزی دیگر نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی بود که در این نشست با تقدیر از تلاش‌های دانشگاه علوم پزشکی شیراز در امر مقابله با کروناویروس، شیراز را یک قطب پزشکی در کشور خواند که به واسطه اساتید مجرب و فداکار، همچنین پیشینه قوی، پذیرای حجم بالایی از بیماران از استان های همجوار است و باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی گسترش حجم مراجعات به استان فارس برای دریافت خدمات درمانی، مراکز درمانی کنونی را نیازمند توسعه دانست و بر اهمیت تامین تجهیزات پزشکی تاکید کرد.

عزیزی ساخت بیمارستان جدید نمازی را از اولویتهایی اعلام کرد که لازم است مورد توجه قرار گیرد تا در آینده بتوانیم پاسخگوی نیازهای مردم باشیم.

همچنین عبدالعلی رحیمی نماینده مردم سروستان، خرامه و کوار در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر قطب بودن پزشکی شیراز در کشور و جایگاه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در عرصه های بین المللی، توجه به موضوع توریسم درمانی را از نیازهای کنونی استان برای توسعه خدمات سلامت برشمرد.

او با اشاره به توانمندیهای خوبی که در این زمینه وحود دارد، راه اندازی شهر سلامت را ظرفیت مهمی در این زمینه خواند که باید مورد توجه قرار گیرد.

رحیمی همچنین از عملکرد موفق مجموعه دانشگاه در پیشبرد برنامه های مدیریت کروناویروس تقدیر کرد.

اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این نشست به بیان دیدگاهها و پیشنهادات خود در زمینه مسایل مطرح شده و راهکارهای عملیاتی کردن در مسیر توسعه خدمات سلامت استان پرداختند.

 

انتهای پیام/
استان فارس درمان مراکز درمانی معاون وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر