کد خبر: 943279 A

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

منادی با تأکید بر اینکه تمام سعی بنده و همکارانم در مجلس بر این است تا بحث آموزش های مهارتی و فنی و حرفه ای در کشور اوج بگیرد، گفت: باید تلاش کنیم بودجه دانشگاه فنی و حرفه ای افزایش پیدا کند چرا که بیش از ۶۰ درصد از خروجی‌های این دانشگاه وارد بازار کار شده و مشکل اشتغال ندارند.

به گزارش ایلنا، علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در  نشست کارگروه تخصصی راهبری و هماهنگی در سیاست گذاری شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتی که صبح امروز با حضور اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در سازمان مرکزی دانشگاه فنی و حرفه‌ای برگزار شد درباره برنامه‌های این کمیسیون در راستای تقویت آموزش‌های مهارتی گفت: در سال جهش تولید و به توصیه مقام معظم رهبری، کمیسیون آموزش نسبت به سال های گذشته در بحث مهارت ورود جدی تری خواهد داشت در همین راستا در هفته مهارت و کارآفرینی اولین جلسه خارج از مجلس کمیسیون آموزش و تحقیقات در محل دانشگاه فنی و حرفه‌ای برگزار شد.

وی ادامه داد: تمام اعضای شورای عالی مهارت در این جلسه حضور دارند و به بیان چالش‌های این حوزه می پردازند و تمام نمایندگان و اعضای این شورا تمام تلاش خود را برای شناسایی چالش ها و جلوگیری از  مسائلی که مانع رشد و اعتلای مهارت آموزی در کشور می شود به کار خواهند بست.

منادی سفیدان افزود: برنامه پنج ساله ششم توسعه نیز نگاه ۵۰ درصدی به توسعه آموزش مهارتی در آموزش و پرورش دارد که باید عملیاتی کنیم. قانون نظام جامع آموزش مهارت و تربیت فنی و حرفه‌ای سال ۹۶ تصویب و در سال ۹۷ عملیاتی شده است این شورا با ریاست معاون اول رئیس جمهور به فعالیت می‌پردازد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: هر ایرانی باید مهارت داشته باشد ۲۳ میلیون خانواده در کشور داریم و خانواده اولین محل آموزش مهارت در زندگی است در مدرسه بخش دیگری از مهارت‌ها آموزش داده می‌شود اما آن مهارتی که جوانان را به سمت کار برده و اشتغال ایجاد کند مهارتی است که بایستی در مجموعههای فنی و حرفه‌ای کسب کند.

منادی با تأکید بر اینکه تمام سعی بنده و همکارانم در مجلس بر این است تا بحث آموزش های مهارتی و فنی و حرفه ای در کشور اوج بگیرد، گفت:  باید تلاش کنیم بودجه دانشگاه فنی و حرفه ای  افزایش پیدا کند چرا که بیش از  ۶۰ درصد از خروجی‌های این دانشگاه  وارد بازار کار شده و مشکل اشتغال ندارند.

اشتغال بازار کار فنی و حرفه ای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر