کد خبر: 943169 A

اعضای شورای شهر تهران نامه فرمانداری لایحه نرخ عوارض پارک حاشیه ای سال جاری را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در جریان دویست و بیست و هشتمین جلسه شورای شهر تهران  نامه معاون استاندار فرماندار تهران درخصوص مصوبه «تعیین نرخ عوارض پارک حاشیه ای در سال ۱۳۹۹ و تعیین ضوابط واگذاری بهره برداری از پارکینگ‌های عمومی شهرداری تهران» مورد بررسی قرار گرفت.

پس از قرائت گزارش رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شامل چند اصلاح عبارتی و شکلی، اعضای شورای شهر تهران درخصوص برخی از تبصره ها به بحث و بررسی پرداختند. 

 یکی از اصلاحات مبنی بر حذف تبصره ۱۲ ذیل ماده ۲ این مصوبه بود. سید حسن رسولی، خزانه‌دار شورای شهر تهران پیشنهاد داد تبصره ۱۲ برخلاف نظر فرمانداری به قوت خود باقی بماند تا با رایزنی‌های بیشتر موافقت این نهاد جلب شود.

بهاره آروین در مخالفت با پیشنهاد رسولی گفت: اینکه بعد از این همه مدت از حذف تبصره ۱۲ خودداری کنیم، تنها سبب توقف اجرای کل مصوبه می‌شود. با توجه به اینکه مصوبه مربوط به بهمن سال گذشته است، آیا ابرام ما بر تبصره ۱۲ به این می‌ارزد که مصوبه بازهم اجرا نشود؟

عضو هیات رییسه شورای شهر تهران ادامه داد: ماده ۲ ناظر به این است که از ابتدای سال ۹۹ عوارض پارک حاشیه‌ای مطابق مفاد و تبصره‌های این ماده اجرایی شود. تبصره ۱۲ هم صرفا ناظر بر یک تخفیف است که اگر حذف شود هیچ تغییر مهمی‌در مصوبه اتفاق نمی‌افتد. اگر این تبصره حذف شود چه اشکالی پیش می‌آید؟ به هر حال اصل ماده ۲ به قوت خود باقی می‌ماند. 

وی افزود: حذف این تبصره که مبنی بر تخفیف ۵۰ درصدی به افرادی است که مقابل مغازه‌ها و اماکن خود مانع گذاشته‌اند، تنها اجرای مصوبه را سخت‌تر می‌کند و تاثیر دیگری ندارد.

آروین تاکید کرد: اتفاقا در زمان تصویب این مصوبه در شورا این بحث را داشتیم که چرا باید غصب فضای جلوی مغازه‌ها و اماکن را با اعمال تخفیف قانونی کنیم؟ به نظر من اینکه این تخفیف حذف شود به نفع شهر هم هست؛ چراکه دیگر تبعیضی هم وجود ندارد. 

درنهایت اعضای شورای شهر تهران به پیشنهاد سید حسن رسولی مبنی بر مخالفت با نظر فرمانداری مبنی بر حذف تبصره ۱۲ رای موافق دادند. 

 در نهایت گزارش رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شامل چند اصلاح عبارتی و شکلی بود با چند تغییر توسط اعضای شورای شهر تهران به تصویب رسید. 

پارک حاشیه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر