کد خبر: 943149 A

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران:

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران در خصوص روپوش مدارس گفت: به غیر از پایه‌های ورودی مانند پایه اول ابتدایی، پایه هفتم و پایه دهم که به هر حال دانش آموزان با تغییر مدرسه روبرو می‌شوند و ممکن است آن مدرسه شرایط پوششی خاص خودش را داشته باشد، به هیچ عنوان نباید دانش‌آموزان را در مدارس ملزم به تهیه روپوش و لباس خاص کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مسعود ثقفی سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران در خصوص عدم دریافت کمک‌ به مدرسه گفت: زمان دریافت کمک‌های داوطلبانه به مدارس الان نیست و باید بگذراند سال تحصیلی آغاز شود و بعد نسبت به کمک‌های داوطلبانه اقدام کنند. بدیهی است که هیچ هزینه دیگری هم به غیر از هزینه کتاب درسی و بیمه نباید از اولیای دانش آموزان دریافت شود.

وی در خصوص روپوش مدارس گفت: به غیر از پایه‌های ورودی مانند پایه اول ابتدایی،پایه هفتم و پایه دهم که به هر حال دانش آموزان با تغییر مدرسه روبرو می‌شوند و ممکن است آن مدرسه شرایط پوششی خاص خودش را داشته باشد، به هیچ عنوان نباید دانش‌آموزان را در مدارس ملزم به تهیه روپوش و لباس خاص کنند.

ثقفی اضافه کرد: این  به صورت بخشنامه به مدارس ابلاغ شده و به مدارس گفتیم که این کار ممنوع است و اجازه ندارند اولیا دانش آموزان را وادار به استفاده از روپوش خاصی کنند. 

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران خطاب به اولیا دانش آموزانی که قرار است امسال به کلاس اول ابتدایی بروند گفت: هر چه سریعتر کارهای مربوط به سنجش و ثبت نام فرزندشان را انجام بدهند. با توجه به اینکه امسال سال تحصیلی از ۱۵ شهریور آغاز می‌شود، باید سریعا اقدام کنند تا با تأخیر در ثبت‌نام مواجه نشوند.

وی خاطر نشان کرد: اگر  مواردی که عرض کردم توسط مدارس رعایت نشد، حتماً با اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش شهر تهران با شماه88964006 تماس بگیرند و اعلام کنند که بازرسان ما برای بازرسی حضور پیدا کنند.

آموزش و پرورش دانش آموزان شهر تهران مدرسه سال تحصیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر