کد خبر: 942984 A

مراسم انعقاد تفاهم‌نامه بین سازمان نوسازی مدارس کشور و استانداری ایلام به‌منظور تأمین و توسعه فضای آموزشی این استان برگزار شد.

به گزارش ایلنا، مراسم انعقاد تفاهم‌نامه با استانداری ایلام با حضور مهراله رخشانی‌مهر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار ایلام به‌منظور رفع مشکلات فضاهای آموزشی و پرورشی و لزوم حفظ سلامت دانش آموزان و استفاده از مدارس استاندارد عصر روز گذشته در سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کشور برگزار شد.

رخشانی‌مهر در این مراسم با اشاره به جایگاه و اهمیت نیروی انسانی و فضای آموزشی در نظام تعلیم و تربیت بیان کرد: در ایران سرانه استاندارد فضای آموزشی ۴،۸مترمربع برآورد شده است درحالی‌که استاندارد این سرانه در کشور ۵،۲ مترمربع است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با اشاره به اینکه فرآیند جمع‌آوری بخاری‌های نفتی و مدارس خشت‌‌وگلی به پایان رسیده است، گفت: بر اساس آمار بیش از ۴۰۰ بخاری نفتی در ایلام وجود داشت که در حال حاضر به ۱۹۷ بخاری رسیده است همچنین برای جمع‌آوری مدارس سنگی برنامه‌ریزی کردیم و تفاهم‌نامه هم به این منظور منعقد شد.

وی ادامه داد: به‌موجب این تفاهم‌نامه بازسازی ۵۹ مدرسه سنگی و فرسوده با ۱۲۷ کلاس درس، با محوریت مدارس روستایی به‌منظور دستیابی به عدالت آموزشی و محرومیت‌زدایی مورد توجه قرار خواهد گرفت و برآورد اعتبار معادل۷۲۰ میلیارد ریال بر اساس آخرین ضوابط و مشخصات نظام فنی و اجرایی کشور در نظر گرفته شد.

رخشانی‌مهر تصریح کرد: طرح آجر به آجر به‌منظور توسعه فرهنگ مدرسه‌سازی گسترش پیدا کرد و بسیاری از ‌استانداران با این طرح درگیر شده‌اند، حتی در نظر داریم از پتانسیل‌های دانش‌آموزان در این زمینه استفاده کنیم.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس بیان کرد: سامانه مکان‌یابی مدارس هم برای جانمایی فضای مناسب در نظر گرفته‌شده است تا مدارس نوساز خالی از دانش‌آموز نداشته باشیم.

ایران تعلیم و تربیت مشکلات ایلام استاندار ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر