کد خبر: 942835 A

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری خبر داد:

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران از اعطای وام بدون بهره با تنفس یک ساله برای مربیان ورزشی خبر داد.

به گزارش ایلنا "امیر محسنی" با اشاره به وضعیت معیشتی مربیان ورزشی پس از شیوع ویروس جدید اظهار کرد: از اسفند ماه با تعطیلی ورزشگاه‌ها درآمد مربیان نزدیک به صفر رسیده است، به همین دلیل وام‌ هایی با بهره صفر درصد و با تنفس یک ساله برای مربیان تصویب شده است.

وی در پاسخ به سوالی درباره میزان زیان ناشی از تعطیلی اماکن ورزشی زیرنظر شهرداری تهران گفت: خسارت مستقیم شهرداری تهران از محل مجموعه‌های ورزشی ماهیانه ۱۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران به اقدامات حمایتی شهرداری از باشگاه داران اشاره کرد و گفت: سازمان ورزشی شهرداری تهران نخستین سازمانی بود که خبر صفر شدن حق الاجاره ماهانه بخش خصوصی فعال در مجموعه برون سپاری شهرداری و توقف وصول چک‌های پرداختی اجاره را اعلام کرد.

محسنی گفت: آمارها نشان می‌دهد پس از بازگشایی فعالیت‌های ورزشی، بالاترین استقبال از باشگاه‌ها تنها ۱۵درصد بوده است و ۸۵ درصد از شهروندان به دلیل نگرانی هنوز به اماکن ورزشی مراجعه نکرده‌اند. یعنی با وجود اینکه اجاره ماهانه این باشگاه‌ها دریافت نمی‌شود اما سرمایه گذاران این بخش‌ها خسارت مالی را متحمل شده‌اند.

براساس گزارش روابط عمومی سازمان ورزش، وی درباره حمایت‌های شهرداری برای سرمایه گذاران بخش خصوصی در مجموعه‌های ورزشی تهران گفت: مصوبه‌ای در هیات مدیره سازمان ورزش تصویب شده است که نوید بسیار خوبی برای شرکای تجاری ما در بخش خصوصی است. بر اساس این مصوبه، سپرده افرادی که امکان ادامه کار در مجموعه‌های ورزشی شهرداری را ندارند می‌توانند سپرده‌هایی که نزد سازمان ورزش دارند را عینا پس بگیرند. این در حالی است که بر اساس قانون تجارت باید سپرده آنها ضبط شود.

امیرمحسنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر