کد خبر: 942694 A

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به روند افزایشی بیماری در سه استان مازندران، خراسان رضوی و فارس از افزایش ابتلای کودکان به کرونا خبر داد.

به گزارش ایلنا، جان بابایی در حاشیه اجلاس روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی که امروز به صورت مجازی در وزارت بهداشت برگزار شد با اشاره به روند افزایش شیوع کرونا ویروس در استان‌های خراسان رضوی، مازندران و فارس گفت: متاسفانه ما ملاحظه می‌کنیم در برخی استان‌ها مردم ما دستور العمل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، مثلا حتی ماسک نمی‌زنند و یا این که در سایر استان‌ها هم کمتر از ۵۰ درصد مردم از ماسک استفاده می‌کنند و یا حتی متاسفانه مراسم‌های خود را نیز برگزار می‌کنند. بنابراین در این شرایط ما نمی‌توانیم پیش بینی از ادامه روند افزایش شیوع کرونا داشته باشیم. بنابراین همه چیز بستگی به رفتارهای مردم دارد.

وی با بیان اینکه متاسفانه ما نمی‌دانیم پیک شیوع ویروس در این استان‌ها چه زمانی تمام می‌شود و این بسته به رفتارهای مردم دارد که چقدر بتوانند با رعایت دستور العمل‌های بهداشتی چرخه انتقال را به حداقل برساندند، ادامه داد: در تمامی استان‌ها ظرفیت بستری وجود دارد، اما باید تاکید کرد به هر حال ظرفیت تخت نیز می‌تواند محدود باشد و مردم باید مراعات کنند تا بتوانیم با استفاده از همین تخت‌های موجود و تجربه که همکاران ما در مدیریت این ویروس پیدا کردند، بتوانیم وضعیت موجود را مدیریت کنیم.

معاون درمان وزارت بهداشت درباره ابتلای ۵ هزار پرستار در کشور به ویروس کرونا نیز گفت: این تعداد از افراد به تدریج به کرونا مبتلا شدند و اینطور که نیست که بعد از ابتلا از چرخه فعالیت در بیمارستان‌ها خارج شوند. بنابراین افرادی که به این ویروس مبتلا شده‌اند بعد از دوره قرنطینه مجددا وارد چرخه فعالیت شده‌اند.

جان بابایی تاکید کرد: میزان ابتلای کودکان به ویروس کرونا نسبت به اسفند ماه افزایش پیدا کرده است، یکی از دلایل این افزایش به دلیل این است که حساسیت‌ خانواده‌ها نسبت به گذشته کمتر شده است و با توجه به این که بچه‌ها زنجیره انتقال این بیماری هستند نباید حساسیت‌ها را در این زمینه کاهش داد.

معاون درمان وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر