کد خبر: 942620 A

مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از ساخت خوابگاه بزرگ دخترانه گل مریم توسط این معاونت خبر داد و گفت: با ساخت این خوابگاه ۱۰ طبقه‌ای، دغدغه اسکان دانشجویان دختر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تا حد زیادی مرتفع خواهد شد.

به گزارش ایلنا، مه آبادی مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مسؤول راه اندازی پروژه خوابگاه اوین دانشگاه ضمن ابراز خرسندی از ساخت این خوابگاه ویژه دانشجویان دختر بیان کرد: در زمان تصدی دکتر پیوندی ریاست وقت دانشگاه، کلنگ ساخت این خوابگاه بزرگ در محله اوین تهران به زمین زده شد، ولیکن به دلیل کثرت کار و کمبود بودجه روند ساخت آن به تعویق افتاد که در حال حاضر این مسوولیت بر عهده معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه گذاشته شد.

مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی وجود بروکراسی اداری را مانعی بزرگ برای به تعویق افتادن این پروژه دانست و افزود: با توجه به شرایط کنونی جامعه و عدم ثبات هزینه ها با اطمینان نمی توان گفت که این خوابگاه بزرگ چه مقدار هزینه بر است اما با کاهش بروکراسی اداری می‌توان از افزایش هزینه‌های مازاد برای خریداری اقلام و تجهیزات مورد نیاز کاست.

وی گفت: این نکته را خاطرنشان کنم با وجود این که بروکراسی اداری موجب حفاظت از مسایل مالی می‌شود به همان میزان نیز می ‌تواند مانع بزرگی برای به ثمر رسیدن امور باشد که ان شاءالله با مساعدت همکاران عزیز شاهد کاهش آن  و سرعت عمل در افزایش روند باشیم.

مه آبادی در ادامه سخنان خود به یکی از رسالت‌های مهم دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور که مهیا کردن فضایی آرام و بدون دغدغه برای دانشجویان است، اشاره کرد و اذعان داشت: آرامش فکری دانشجویان در طول تحصیل مبحث بسیار مهمی است که اثراث سازنده ای را نصیب جامعه می کند چرا که دانشجویان امانت های این مرز و بوم هستند و حفاظت از آن ها، آینده روشن تری را برای کشور ترسیم می کند تا دانشجویان امروز بتوانند به عنوان مدیران موفق فردا به ارائه خدمات شایسته بپردازند.وی در همین راستا تصریح کرد: هر چه برای فراهم کردن امکانات بهتر و مطلوب تر نخبگان دانشگاه بیشتر تلاش کنیم، به سیستم بهداشت، درمان و سلامت کشور در سال‌های آتی کمک کرده‌ایم که فواید و اثربخشی آن شامل حال همه افراد جامعه می‌شود.

مسؤول راه اندازی پروژه خوابگاه اوین دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همچنین در ادامه سخنان خود از تداوم نام «گل مریم» برای این خوابگاه دخترانه خبر داد و تصریح کرد: این خوابگاه در ۱۰ طبقه مجزا احداث می‌شود که مطابق با کلیه استانداردهای موجود است تا جایی که برای آن فضای فرهنگی، ورزشی، تفریحی و... در نظر گرفته شده است تا با یاری خداوند متعال بتوانیم امنیت روحی و روانی را برای دخترانمان مهیا کنیم.

مه آبادی در همین راستا تاکید کرد: از این که این خوابگاه برای دختران بهشتی ساخته می‌شود بسیار خوشحالم به این علت که در منطقه‌ای است که دسترسی ها به آن آسان است و از این جهت که دغدغه والدین این عزیزان همواره دوری از خوابگاه است، امیدوارم با احداث این خوابگاه بتوانیم گوشه ای از دل نگرانی های آن عزیزان را مرتفع سازیم.

مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: با هدف تسریع در روند بروکراسی اداری و با حمایت های دکتر امام هادی معاون محترم دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، کمیته پیگیری پروژه اوین(خوابگاه گل مریم) در داخل معاونت آغاز به فعالیت کرد تا در ابتدا بتوانیم بسیاری از مسایل موجود را در معاونت خودمان حل و فصل کنیم و سپس مشارکت دیگر عزیزان را در بخش های مختلف دانشگاه داشته باشیم.

مه آبادی افزود: برای رسیدن به نقطه مطلوب و جبران زمان از دست رفته در طول این سال ها نیازمند یاری و همراهی کلیه مدیریت ها در دانشگاه هستیم و به این موضوع نیز واقفیم که دغدغه های کاری هر یک از همکاران ما در مجموعه بزرگ دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فراوان است اما هر یک از بزرگواران که بتوانند به ما یاری کنند، دستشان را به گرمی می فشاریم و قدردانشان هستیم.

وی گفت: برای به ثمر رساندن این خوابگاه بزرگ از کلیه عزیزانی که در دانشگاه (ریاست دانشگاه، گروه‌های خیرین، معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، مدیریت منابع فیزیکی و دفتر فنی دانشگاه) که با حمایت های مالی و کارشناسانه خود ما را همراهی می کنند، کمال تشکر و قدردانی را دارم.

مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: ساخت دو طبقه این خوابگاه با مساعدت‌های ویژه خیرین صورت می‌پذیرد که جا دارد برای این بزرگواران همیشه در صحنه و کمک حال گروه بهداشت و درمان، از درگاه خداوند متعال آرزوی توفیق و سلامتی کنم. چرا که این خوبان در این زمانه ای که ملاک بسیاری از تصمیمات، پول است با جان و دل از پول خود برای رفاه حال سازندگان آینده کشور می گذرند.

بهداشت و درمان درمان علوم پزشکی شهید بهشتی نخبگان کمبود بودجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر