کد خبر: 942524 A

رییس اداره تصادفات پلیس راهور فاتب گفت: ۵۶ درصد تصادفات موتورسیکلت سواران در معابر بزرگراهی شهر تهران است.

به گزارش ایلنا به نقل از پلیس راهور تهران بزرگ سرهنگ احسان موُمنی، رئیس اداره تصادفات پلیس راهور فاتب در خصوص وضعیت تصادفات موتورسواران در سطح معابر شهر تهران اظهار داشت: با بررسی آمار تصادفات منجر به فوت معابر شهر تهران در سه ماهه ابتدایی سال ۹۹ حدود ۴۸% متوفیان مربوط به موتورسیکلت سواران می باشد که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.

وی ادامه داد: حدود نیمی از متوفیان در بازه سنی ۱۸ سال تا ۳۰ سال (جوانان) هستند که در اثر بی احتیاطی و عدم رعایت قوانین و مقررات جان خود را از دست دادند.

رییس اداره تصادفات پلیس راهور فاتب درباره اینکه بیشترین فراوانی تصادفات در کدام معابر است، تصریح کرد: %۵۶ تصادفات موتورسواران در معابر بزرگراهی مانند بزرگراه امام علی(ع)،بزرگراه آزادگان،بزرگراه شهید مدرس،بزرگراه شهید همت و ... به وقوع پیوسته است.

سرهنگ موُمنی به جهت پیشگیری از وقوع حوادث به رانندگان موتورسیکلت خاطرنشان کرد: در هنگام رانندگی حتماً از کلاه ایمنی استفاده کرده حتی المقدور از تردد در معابر بزرگراهی به جهت سرعت زیاد وسایل نقلیه خودداری نمایند و در هنگام تردد از  منتهی الیه سمت راست راه عبور کنند و از حرکت در خط سرعت خودداری نمایند.

وی ادامه داد: موتورسیکلت سواران در کلیه ساعت شبانه روز به جهت بهتر دیدن و بهتر دیده شدن توسط وسایل نقلیه دیگر چراغ جلو چراغ های خطر را روشن نگهدارند. رانندگان موتورسیکلت همانند سایر وسایل نقلیه به رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی پایبند باشند تا شاهد وقوع حوادث دلخراش در سطح معابر شهر تهران نباشیم.

سرهنگ مومنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر