کد خبر: 942503 A

رئیس اداره خوابگاه‌های دانشگاه علامه‌:

رئیس اداره خوابگاه‌های دانشگاه علامه‌طباطبائی در گفت‌وگوی اختصاصی با عطنا گفت: امروز اطلاعیه‌ای مبنی بر تخلیه خوابگاه‌ها صادر کردیم، اما ضرب العجل آن تا پایان این هفته نیست، چرا که طی هفته های آینده و در روزهای یکشنبه و سه شنبه نیز مسئولان خوابگاه حضور دارند.

به گزارش ایلنا، مهدی وجدانی همت درباره چگونگی تخلیه خوابگاه‌ها گفت: ما جزو آخرین دانشگاه‌هایی هستیم که تخلیه خوابگاه‌ها را در تهران اعلام کرده‌ایم. دانشگاه تاکنون دنبال این بود که اگر وضعیت در تهران کمی مناسب شود، امکان استفاده از خوابگاه را در تابستان به دانشجویان تحصیلات تکمیلی بدهد و آنها برای انجام کارهای پایان نامه خود از فضای خوابگاه استفاده کنند، به همین دلیل ضرب العجلی برای تخلیه خوابگاه‌ها نگذاشتیم. برخلاف بسیاری از دانشگاه‌ها، فقط اطلاعیه‌های غیر رسمی منتشر می‌شد و هر دانشجویی که مراجعه کرد می‌توانست وسایل خود را از خوابگاه تحویل بگیرد.

وی ادامه داد: امروز اطلاعیه‌ای مبنی بر تخلیه خوابگاه‌ها صادر کردیم، اما ضرب العجل آن تا پایان هفته نیست، چرا که طی هفته های آینده و در روزهای یکشنبه و سه شنبه نیز مسئولان خوابگاه حضور دارند. دانشجویان می‌توانند تا پایان مرداد در روزهای اعلام شده به خوابگاه مراجعه و اقدام به جمع آوری وسایل و تخلیه خوابگاه کنند.

وجدانی همت با اعلام اینکه تاکنون حدود ۳۰ درصد از دانشجویان خوابگاه را تخلیه کرده‌اند، افزود: طبق اطلاعیه‌ها، از ۱۵ شهریور سال تحصیلی جدید شروع می‌شود. بنابراین ما ناچاریم از یکم شهریور خوابگاه‌های خود را تخلیه کنیم تا در فرصت دو هفته‌ای بتوانیم آنها را از لحاظ بهداشتی آماده کنیم، تعمیرات لازم را انجام دهیم و البته به دلیل همه‌گیری بیماری کرونا خوابگاه‌ها را سم پاشی کنیم تا آماده پذیرش دانشجویان در سال تحصیلی جدید باشند.

وی در خصوص دانشجویان استان‌های دیگر که به دلیل بُعد مسافت، امکان حضور و دریافت وسایل خود را ندارند، گفت: دو راه کار برای این قضیه وجود دارد، نخست اینکه اگر دانشجویی نتواند در خوابگاه حضور پیدا کند و وسایل خود را تحویل بگیرد، بستگان این دانشجو با ارائه کارت شناسایی و هماهنگی با مسئول خوابگاه، می‌توانند وسایل را تحویل بگیرند. دوم اینکه، وسایل دانشجو نه بیرون ریخته می‌شود و نه از بین برده می‌شود، بلکه وسایل دانشجویانی که در روزهای اعلام شده نتوانسته‌اند خوابگاه را تخلیه کنند، اول شهریور به صورت امانت به انبار منتقل می‌شود. ولی بهتر است دانشجو هنگام جمع آوری وسایل خود حضور داشته باشد تا مسئله‌ای برای تفکیک وسایل پیش نیاید.

رئیس اداره خوابگاه‌ها در پایان گفت: همکاران معاونت دانشجویی هم در این هفته و هم در روزهای یکشنبه و سه شنبه هفتۀ آینده در خوابگاه‌ها حضور دارند، هر گونه سوال و ابهامی وجود دارد، ما در خدمت دانشجویان هستیم.

تحصیلات تکمیلی دانشجو سال تحصیلی سم پاشی ب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر