کد خبر: 942345 A

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران از افزایش بار مراجعان در خصوص بیماری کرونا خبر داد و گفت: در بخش‌های عادی و ویژه ۷۳۳ بیمار بستری شده‌اند.

به گزارش ایلنا، علیرضا زالی (رئیس ستاد مقابله با کرونا در شهر تهران) در خصوص آخرین وضعیت تهران از حیث بیماری کرونا گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته مجموعا در بخش عادی عدد قابل توجه ۶۵۰ بیمار را داشته‌ایم و در بخش ویژه نیز ۱۲۳ بیمار بستری شده‌اند که با افزایش همراه بوده‌است. همچنین ۶۰۲ بیمار نیز ترخیص شدند و جمع قابل توجهی از مراجعان با علائم تنفسی مراجعه کردند که این نشان از آن دارد که برخی بیماران زمانی مراجعه می‌کنند که چند روز در منزل بودند و با حال نامساعدتری به مراکز درمانی مراجعه ‌می‌کنند.

وی با بیان اینکه مجددا دیروز و امروز با افزایش بار مراجعان روبه‌رو بودیم و تغییر شگرفی در زمینه کاهش بوجود نیامده است، ادامه داد: به دلیل دوره نفهتگی بیماری، کاهش میزان مراجعه زمان‌بر است و گزارش تحلیلی در شهر تهران بعد از اجباری شدن ماسک رو‌ به بهبودیست و در نمونه‌های میدانی استفاده از ماسک ۶۲ درصد افزایش داشته‌است و در اداره‌جات نیز ۸۳ درصد کسانی که مراجعه می‌کنند و در ادارات مستقر هستند نیز از ماسک استفاده می‌کنند.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در شهر تهران با بیان اینکه فرهنگ استفاده از ماسک در میان مردم شکل گرفته است، خاطرنشان کرد: در جلسه‌ای که روز گذشته با اتحادیه‌های اصناف داشتیم در مورد اینکه بتوانیم سطح بالاتری از موارد بهداشتی را داشته باشیم گفت‌وگو شد. امیدواریم داستان رعایت شیوه‌نامه بهداشتی در مورد ماسک تکرار نشود و امیدواریم استفاده از ماسک مستمرا توسط مردم و دستگاه‌ها مورد توجه باشد.

زالی یادآور شد: از روز بیست ونهم که این محدودیت‌ها به مدت ۱۰ روز اعمال شد هنوز برای ارزیابی دقیق زود است و ما حتما تحلیل خواهیم داشت و وزن هر کدام از مداخلات را اعلام خواهیم کرد و در بخشی که توسط استانداری ابلاغ شد این است که یک سوم کارمندان به‌صورت چرخشی کار را انجام دهند.

علیرضا زالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر