کد خبر: 942269 A

صبح امروز تفاهم نامه ای در راستای اجرای طرح کاپ و تفکیک پسماند از مبدا، میان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شهرداری منطقه 2 و سازمان مدیریت پسماند، امضا شد.

به گزارش ایلنا، مسعود عابدی، مشاور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند با اعلام این مطلب گفت: نگاه کلان و برنامه عملیاتی ما در سازمان مدیریت پسماند، کاهش تولید پسماند و جایگزینی تفکیک از مبدا با تفکیک در مقصد است.

وی افزود: با توجه به همین موضوع، طرح کاپ مصوب و اجرایی شد و ما تلاش کردیم در طی اجرای این طرح، با فراهم سازی زیرساخت ها و آموزش و فرهنگسازی خانواده ها، میزان تولید پسماند را کاهش داده و‌ تفکیک در مبدأ را افزایش دهیم تا زباله کمتری به مرحله دفن برسد و به تبع آن آسیب ها به محیط زیست کاهش یابد.

عابدی اضافه کرد: یکی از جوامع هدف ما در تحقق طرح کاپ، سازمان ها و وزارت خانه ها بودند. طوری که برای پیوستن این مجموعه ها به طرح کاپ، نشست هایی نیز میان استاندار تهران و مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند برگزار شد.

مدیر روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند توضیح داد: یکی از خروجی‌های قابل ذکر این نشست ها، ملزم شدن وزارتخانه ها و سازمان ها برای پیوستن به طرح کاپ، فرهنگسازی و تفکیک از مبدا زباله بود.

عابدی افزود: یکی از وزارتخانه هایی که به همت سازمان مدیریت پسماند و همراهی شهرداری منطقه2 به طرح کاپ پیوست، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بالغ بر 1500 کارمند مستقیم و تولید روزانه 300 کیلو زباله تر و 100 کیلو زباله خشک و البته سازمان ها و ادارات تابعه آن است.

وی در خاتمه گفت: این تفاهم نامه صبح امروز در وزارت کار به امضا رسید و قطعا می توان از این ظرفیت ویژه برای اجرای حداکثری طرح کاپ و حساس کردن خانواده ها بهره برد تا بتوانیم گامی مهم در حفظ محیط زیست کلانشهر تهران برداریم.

خانواده شهرداری محیط زیست وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی حفظ محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر