کد خبر: 941939 A

عضو شورای شهر تهران:

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: در تعدادی از شعب کمیسیون به دلیل عدم معرفی قضات دادگستری و تکمیل نبودن اعضا اقدامات و پاسخگویی به مراجعان ماه‌ها به تاخیر افتاده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، زهرا صدراعظم نوری در جریان دویست و بیست و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری به مدیرکل دادگستری استان تهران در ارتباط با کمیسیون ماده ۱۰۰ گفت: مطابق تبصره یک ذیل ماده ۱۰۰ قانون شهرداری ها اعضای کمیسیون ها و شعب ماده ۱۰۰ مرتب از قضات دادگستری، نمایندگان وزارت کشور و نمایندکان شورای شهر هستند. 

او ادامه داد: قانونگذار مدت محدود ۱۰ روز را برای ذی نفع، جهت ارسال لایحه دفاعیه در نظر گرفته است و کمیسیون ها نیز باید پس از آن ظرف مدت یک ماه تصمیم مقتضی و آرا لازم را با حضور اعضای کمیسیون ها صادر نمایند. 

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران افزود: متاسفانه علی رغم اهمیت موضوع و پیگیری های مستمر اداره کل اجرائی کمیسیون ماده ۱۰۰، در تعدادی از شعب کمیسیون به دلیل عدم معرفی قضات دادگستری و تکمیل نبودن اعضا اقدامات و پاسخگویی به مراجعان ماه ها به تاخیر افتاده است که لازم است در راستای اعمال ضوابط و رعایت حقوق شهروندان رسیدگی به پرونده ها تسریع شود. 

نوری  افزود: در بعضی از کمیسیون ها به مدت ۴ ماه است که قاضی ندارند و پرونده ها باقی مانده است. از این رو از مدیر کل محترم دادگستری استان تهران انتظار دارد نسبت به معرفی قضات دادگشتری در کمیسیون های ماده ۱۰۰ اهتمام لازم را داشته باشد تا عقب ماندگی امور شعب و پاسخ به ذی نفعان جبران و رضایت شهروندان حاصل شود. 

 

کمیسیون ماده 100 زهرا صدراعظم نوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر